• 19.11.2018

  URODZINY POLSKI - Obrazek 1W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy przez cały piątkowy (9.11) dzień. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem tańczonym przez drugoklasistów. Następnie uczniowie z klasy II a i II b w wierszu i w piosence przedstawili trudną drogę Polski i Polaków do odzyskania niepodległości. W starszej grupie wiekowej lekcję patriotyzmu zaprezentowali uczniowie z klasy Vc i chór „Corda Vox”. Szkolne obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości zakończyły się uroczystym odśpiewaniem o godzinie 11.11 przez całą społeczność szkolną HYMNU PAŃSTWOWEGO.

 • 18.11.2018 Nasi pupile - Obrazek 1

  W minionym tygodniu dzieci z grupy 5-6 latków rozmawiały o zwierzętach domowych. Dzieci utrwaliły informacje dotyczące opieki nad zwierzętami, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nie. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję nie tylko powiększyć zasób swojej wiedzy na temat zwierząt, ale także kształtować poczucie empatii i odpowiedzialności w stosunku do nich. W tych dniach nasze przedszkole odwiedził chomik Chrupek i szynszyla Tosia.

  Renata Bednarzak 

 • 18.11.2018 Jesienne warsztaty - Obrazek 1

  Dnia 16.10.2018r. w grupie 5-latków odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt. "Mamo, tato pomóż mi rozweselić Panią Jesień". Dzieci z rodzicami wesoło bawiły się przy muzyce, następnie z różnych darów jesieni wspólnie tworzyły jesienne obrazy. Zajęcia zakończył słodki poczęstunek z własnoręcznie wykonanych ciasteczek.

  M. Grygorowicz 

 • Pasowanie trzylatków
  18.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie trzylatków.

 • 15.11.2018

  Moduł Rada Rodziców został zmodyfikowany

 • 13.11.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 09.11.2018 Urodziny Ojczyzny - Obrazek 1

  11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny i szacunku do polskich symboli. Dnia 09.11.2018r. przedszkolaki wybrały się na marsz z flagami pod Pomnik Niepodległości i Obrońców Ojczyzny, gdzie złożyły kwiaty i zapaliły wraz z paniami znicze oraz wyrecytowały wiersz pt. "Kto Ty jesteś? Polak mały".

  R. Bednarzak 

 • 09.11.2018 "Jesteśmy Przedszkolakami !!!" - Obrazek 1

  Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z uśmiechem na twarzach śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" Pan Dyrektor Zenon Iwanowski oraz Pani Dyrektor Joanna Oleszczuk dokonali uroczystego "aktu pasowania". Nie zabrakło zyczeń, słodkich upominków oraz dyplomów dla nowych przedszkolaków. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji dla dzieci jak i ich rodziców.

  R. Bednarzak 

 • 08.11.2018

  12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym
  od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 • 08.11.2018

  We wrześniu 2018 roku wśród rodziców uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu przeprowadzona została ankieta.  Dotyczyła  przynoszenia i korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów w szkole.
  W badaniu ankietowym wzięło udział  271 rodziców obecnych na zebraniu w dniu 26.09.2018.
  Wyniki przedstawiają się następująco:
  1.Prawidłowo wypełnionych ankiet było 262
  2.Za zakazem przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły opowiedziało się 129 rodziców co stanowi 49,23 % badanych, przeciwko było 133 tj. 50,76%.
  3. Spośród rodziców, którzy byli przeciwni zakazowi przynoszenia  telefonów komórkowych 99 osób  było za  zakazem korzystania z telefonów w szkole, 34 rodziców  dało przyzwolenie na korzystanie z telefonów w szkole.

  W związku z otrzymanymi wynikami nie będzie wprowadzony zakaz przynoszenia i korzystania z telefonów w czasie przerw przez uczniów naszej szkoły.

  Pedagog szkolny
  Małgorzata Bronisz

   

 • 30.10.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 23.10.2018

  Poznajemy różne zawody - Obrazek 1

  W poniedziałek 22 października niemal czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas IV-VI wyruszyła na wycieczkę, której głównym celem było wzbogacenie wiedzy na temat zawodów, które były popularne przed kilkudziesięciu lat oraz pracy w bialskiej spółdzielni ELREMET.

  W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły Zakład Pracy Chronionej ELREMET w Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały krawiecką linię produkcyjną. Uczniowie zobaczyli kolejne etapy powstawania mundurów m.in. produkowanych dla policji. Niezwykle sympatyczne panie pracujące na różnych stanowiska z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swojej pracy, pokazując jednocześnie, jak wiele wysiłku należy włożyć w uszycie jednego munduru. W szwalni kilkoro uczniów skorzystało z uprzejmości pań, które pozszywały ich rozdarte kurtki.

  Następnie cała grupa udała się do Roskoszy, gdzie zwiedziła Wioskę Ginących Zawodów, otrzymując wiele ciekawych informacji na temat pracy kowala, cukiernika czy też tkacza, jednocześnie oglądając sprzęty, na których pracuje ucząca się tam młodzież oraz prawdziwe zabytki, pochodzące nawet sprzed kilkudziesięciu lat.

  Wycieczkę uczniowie zakończyli ogniskiem i zabawą w parku. Tę ciekawą lekcję doradztwa zawodowego zorganizowała p. Kamila Korneluk we współpracy z p. Małgorzatą Bronisz oraz p. Anną Skolimowską.

   

  KK

   

 • 22.10.2018 Wpłaty na rzecz Rady Rodziców
 • 22.10.2018

  Moduł Ważne informacje został zmodyfikowany

 • 18.10.2018

  Święto edukacji w naszej szkole - Obrazek 1Piątek, 12 października bieżącego roku, był ważnym dniem dla naszej szkoły. Celebrowaliśmy wtedy: święto naszej patronki św. Królowej Jadwigi, miejski Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszoklasistów. W ten sposób obchodziliśmy 55 rocznicę istnienia budynku Jedynki.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Terespolu koncelebrowaną przez ks. dziekana Zdzisława Dudka. Po niej nastąpił przemarsz do budynku szkoły, w którym dzieci odsłoniły tablicę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ufundowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego. Po przywitaniu zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przemówienia wygłosili: dyrektor Zenon Iwanowski, burmistrz Jacek Danieluk, a także gość specjalny - senator Grzegorz Bierecki.

  Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały również ciekawy program artystyczny, a uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego Corda Vox.

  Dzień Patrona był też doskonałą okazją do krótkiego przypomnienia zasług św. Królowej Jadwigi i nagrodzenia tych uczniów, którzy zwyciężyli w konkursach związanych z tą ważną postacią.

  Zgodnie z tradycją miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczono też nagrody Burmistrza Miasta Terespol i dyrektorów terespolskich szkół i przedszkola, co wzbudziło aplauz zebranej publiczności. Serdecznie podziękowano nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

                  Ten dzień będziemy miło wspominać, ze świadomością, że podobne uroczystości szkolne trwają w budynku Jedynki od 55 lat.

   

  M.  M., D. P.

 • 15.10.2018

  Koniec miauczenia, czas uczenia… - Obrazek 1Na początku października czwartaki z naszej szkoły wzięły udział w otrzęsinach, podczas których zostały poddane próbom wysiłku ciała i umysłu. Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli za zadanie namalować portret swojego wychowawcy, ułożyć wierszyk-rymowankę o Pani Dyrektor, ze swoich ciał stworzyć inicjały swoich wychowawców, a także zmierzyli się na torze przeszkód. Musieli również odpowiedzieć na pytania, dotyczące naszej szkoły. Ostatnim obrzędem otrzęsin było uroczyste złożenie aktu ślubowania, przypieczętowane kawałkiem cytryny. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali kocie medale i nagrody, kończąc zmagania otrzęsin.
  Następnie odbyła się dyskoteka szkolna, na której świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W czasie zabawy przyznano tytuł Mistera Naszej Szkoły – w klasach starszych Arkadiuszowi Jaszczykowi, a w młodszych – Kamilowi Chilukowi.
  Cała impreza przebiegała w znakomitej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy na kolejną dyskotekę – Wieczór Wróżb, która odbędzie się już niebawem w naszej szkole…

  AS

 • 15.10.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć