Dziennik elektroniczny

Instrukcja do e-dziennika

Multimedialna biblioteka

I Ty możesz pomóc

Polecamy

Urząd Miasta Terespol

 

Czwartek 18.01.2018

Statystyka

liczba odwiedzin: 929164

Bezpieczny Internet

Wiadomości

 • 16.01.2018

  W miniony piątek (12.01.17r.) w grupie naszych 5-latków odbyła się podwójna uroczystość. Najpierw przedszkolaki z całym swoim dziecięcym urokiem przedstawiły historię narodzin Jezusa, podczas przygotowanych przez Panią Anię Szamuk jasełek. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście z  zainteresowaniem słuchali małych, zdolnych aktorów z wdziękiem i lekkością prezentujących swoje sceniczne talenty. Następnym elementem spotkania była wspólna zabawa choinkowa w

 • 10.01.2018 Rozwijamy się poprzez wspólne wypieki.... 
  W pierwszym semestrze dzieci z grupy 5-latków przekonały się, że z połączenia kilku niesmacznych składników można wyczarować prawdziwy cukierniczy przysmak. Najpierw zapachniało na szkolnym korytarzu szarlotką. Przedszkolaki usprawniały swoje rączki podczas wspólnego ugniatania kruchego ciasta i ścierania pachnących, krajowych jabłuszek. Nie obyło się oczywiście bez degustacji i głośno wyrażanego zadowolenia z efektów wspólnej pracy. W drugim cyklu war
 • 08.01.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 07.01.2018

  W dniu 04.01.2018r. dzieci z grupy 4-latków wystawiły dla swoich rodziców i bliskich jasełka. Na początku pani Dyrektor powitała wszystkich i złożyła w nowym roku moc gorących życzeń. Dzieci w predstawieniu opowiedziały historię narodzin Jezusa. Były wiersze, piosenki i kolędy, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców dumnych ze swoich pociech.

  Marzenna Grygorowicz  

 • 07.01.2018

  Dnia 18.12.2017r. odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców z gr.4-latków. W tym czasie nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną, a dzieci i rodzice w prawdziwych artystów dekorując swoje styropianowe choinki. Powstały bardzo piękne i niepowtarzalne choinki. Wspólne tworzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

  Marzenna Grygorowicz  

 • 06.01.2018

  15.12.2017r. zakończył się klasowy konkurs "Grudzień bez telefonu", którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Główną nagrodę zdobyła IVa. Wyróżnione zostały też klasy: IVb, IVc oraz Vb.

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

   

  Samorząd Uczniowski

   

  Wyniki konkursu "Grudzień bez telefonu"

   

   Klasa

  Liczba przypadków niestosowania się do wytycznych konkursu

  IVa

  1- nagroda główna

 • 04.01.2018

  Kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, wykonaną przez Patrycję Fedorowicz, rozpoczął się Wieczór Kolęd, wyjątkowy koncert, który od 11 lat organizowany jest w naszej szkole. 21 grudnia świątecznie przystrojona sala gimnastyczna przeobraziła się w salę koncertową, na scenie której wystąpili utalentowani uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Oliwia Hernik, Maja Prokopiuk oraz Natalia Szołoniuk wykonując piękne polskie kolędy. Publiczność zachwyciła ta

 • 03.01.2018

  21.XII.2017  Pięciolatki  z Rodzicami uczestniczyły we wspólnym  kolędowaniu. 
  Jasełka, wspólne śpiewanie pastorałek, ozdabianie jabłek goździkami, smakowanie suszu owoców, pozwoliło zintegrować wszystkich, licznie przybyłych gości i przedszkolaków. Przyjemnie spędzony czas wprowadził nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

  Urszula Korycińska

 • 02.01.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 23.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wieczór Kolęd 2017.

 • 22.12.2017

  Zdrowych,  pogodnych i rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2018 Roku
  życzy
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,  Pracownicy Administracji i Obsługi
  oraz Społeczność Uczniowska
  Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

 • 21.12.2017

  W naszej szkole od września funkcjonuje przywilej „Złoty Bilet”. Za dwa miesiące 100% obecności uczeń otrzymuje bilet, który może wykorzystać jednorazowo w razie nieprzygotowania do lekcji. Złoty bilet nie jest odnotowywany w e-dzienniku. Można go zgłosić w razie nie odrobienia pracy domowej, zwalnia także z pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Prowadzony jest także konkurs na klasę, która otrzyma największy procent Złotych Biletów. By zwiększyć szanse swojej klasy na wygra

 • 21.12.2017

  Oficjalne podsumowanie turnieju zamieściłem wcześniej na naszej stronie szkolnej. Teraz chciałbym skupić się na wynikach uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

  W ostatnim cyklu rozegranym 3 grudnia 2017 roku na 41 osób wystartowało aż 15 naszych szachistów, w III sesji było nas 16 uczniów!!!

  Jak pisaliśmy wcześniej z Panem Sławkiem współorganizatorem turnieju z niżej podpisanym zawody zakończyły się ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym!

  Do Terespola przyjeżdżają

 • 20.12.2017

  5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
  Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną.
  Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
  Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

  Źródło: https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8736

 • 18.12.2017


  Uczeń klasy IIB Gimnazjum Kacper Wieczorek zakwalifikował się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z geografii.

   7.03.2018r. odbędzie się trzeci etap (wojewódzki).

   

  Gratulujemy!!!

 • 18.12.2017

  Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej. Tym razem akcja odbywała się zarówno w naszej szkole, jak i przedszkolu. Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie jak zawsze nie zawiedli, przynieśli karmę, ale także poduszki i materace, którymi zostaną wyłożone klatki, w których żyją te zwierzęta.

  Podsumowanie akcji odbyło się w piątek 15 grudnia. Na zaproszenie organizatorek zbiórki, pań Katarzyny Nowackiej oraz

 • 18.12.2017

  Uczennica  naszej szkoły Maja Chodzińska z klasy I b została wyróżniona w konkursie Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział i życzymy sukcesów w przyszłych konkursach.

  A. Klim

 • 15.12.2017

  Przedszkole Miejskie w Terespolu uczestniczyło w projekcie wolontariackim "Świąteczny czas pomagania 2017r."; " Zgodnym chórem nad Bugiem" na podstawie porozumienia między ZSP nr 1 w Terespolu a przedstawicielem firmy Schenker. 08.12.2017r. dzieci z grupy 5-latków wraz z nauczycielkami jeździły do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu na spotkanie integracyjne. Wcześniej, w ramach przygotowań, odbyły się dwa warsztaty w grupie 5-latków: "Wykonywanie i zdobienie pierników" oraz "Wykonywanie ozdób

 • 11.12.2017

  Turniej 4 sesji finałowej odbył się w sali bankietowej Galerii Smaków w Terespolu. Zgromadził 41 zawodników z: Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łomaz, Sarnak, Konstantynowa, Piszczaca i Nowosiółek oraz sześciolatka z Białorusi.

   

  WYNIKI 4 sesji:

  kategoria kobiet: 1. Aleksandra Lisiecka z Sarnak, 2. Hanna Nurzyńska z Międzyrzeca Podlaskiego, 3. Paulina Golwiej z Sarnak,

  kategorii do lat 12: 1. Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego, 2. Karol Petruczenko z Mi

 • 11.12.2017

  6 grudnia w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”.

  Jury w składzie dr Swietłana Szaszkowa (Dyrektor Centrum) oraz dr Leszek Mikrut (Kierownik Pracowni Glottodydaktyki Języków Słowiańskich) przyznało  2 miejsce Marcie Michalak za pracę pt. „Kremlowska Wieża Zegarowa”. Marta otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

  Spotkanie było okazją do obejrzenia nagrodzonych oraz wyr

 • 08.12.2017

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 06.12.2017

  1 grudnia 2017 roku wraz z naszą panią Beatką oraz mamą Marcina i mamą Wiktora, wybraliśmy się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Jechaliśmy kursowym autobusem Garden. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Multicentrum, gdzie braliśmy udział w grze do nauki programowania „Scottie Go”. Następnie pełni zapału i  głodni udaliśmy się na pyszny obiad do Restauracji „Stylowa”. Po obiedzie z pełnymi  brzuszkami udaliśmy się do kina „Merkury”, gdzie obejrzeliśmy bajkę „Coco”. Jest to wspan

 • 06.12.2017

  Mikołajki to tradycyjna polska nazwa ku czci świętego Mikołaja. W tym dniu  obdarowujemy się upominkami, które możemy znaleźć pod łóżkiem, pod  poduszką lub w bucie. Prezentów również nie zabrakło w klasie III a  i III b. W tym szczególnym dniu uczniów odwiedził Mikołaj. Było dużo zabawy, radości uśmiechu i mnóstwo słodkości.

  B. Wolczyk, A. Roguska

 • 04.12.2017

  Święty Andrzej pochodził z Betsaidy w Galilei. Początkowo był rybakiem i uczniem Jana Chrzciciela. Potem wybrał drogę za Chrystusem. Podczas swych wielu podróży po świecie rozpowszechniał nauki Chrystusa, zaś pogan nakłaniał do wiary. W Bizancjum założył kościół. Zginął ukrzyżowany w Achai. Podobno, dziewczęta często za pomocą modlitw i postów starały się zaskarbić łaskę swojego patrona, świętego Andrzeja. Młode panny w jesienny, listopadowy wieczór z wróżb chciały się dowiedzieć, co je czeka w

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć