Kulinarne warsztaty

Rozwijamy się poprzez wspólne wypieki....
W pierwszym semestrze dzieci z grupy 5-latków przekonały się, że z połączenia kilku niesmacznych składników można wyczarować prawdziwy cukierniczy przysmak. Najpierw zapachniało na szkolnym korytarzu szarlotką. Przedszkolaki usprawniały swoje rączki podczas wspólnego ugniatania kruchego ciasta i ścierania pachnących, krajowych jabłuszek. Nie obyło się oczywiście bez degustacji i głośno wyrażanego zadowolenia z efektów wspólnej pracy. W drugim cyklu warsztatów, który odbył się w przedświątecznym okresie, królował zapach cynamonu i goździków z wypiekanych pierniczków. Spotkanie było dla dzieci wyjątkowe również ze względu na gościnną obecność rodziców, którzy pomagali przy dekorowaniu świątecznych ciasteczek. Tym razem Przedszkolaki zabrały wykonane smakołyki do domu, by móc obdarować nimi swoich bliskich. Zajęcia pokazały jak wiele korzyści dla rozwoju dziecka (usprawnianie mięśni rąk, doskonalenie umiejętności matematycznych przy odmierzaniu składników, poczucie sprawstwa) można uzyskać poprzez zaproszenie swojej pociechy do kuchni, do czego gorąco zachęcamy!

D. Wójcik, A. Szamuk

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi