Poznajemy różne zawody

W poniedziałek 22 października niemal czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas IV-VI wyruszyła na wycieczkę, której głównym celem było wzbogacenie wiedzy na temat zawodów, które były popularne przed kilkudziesięciu lat oraz pracy w bialskiej spółdzielni ELREMET.

W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły Zakład Pracy Chronionej ELREMET w Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały krawiecką linię produkcyjną. Uczniowie zobaczyli kolejne etapy powstawania mundurów m.in. produkowanych dla policji. Niezwykle sympatyczne panie pracujące na różnych stanowiska z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swojej pracy, pokazując jednocześnie, jak wiele wysiłku należy włożyć w uszycie jednego munduru. W szwalni kilkoro uczniów skorzystało z uprzejmości pań, które pozszywały ich rozdarte kurtki.

Następnie cała grupa udała się do Roskoszy, gdzie zwiedziła Wioskę Ginących Zawodów, otrzymując wiele ciekawych informacji na temat pracy kowala, cukiernika czy też tkacza, jednocześnie oglądając sprzęty, na których pracuje ucząca się tam młodzież oraz prawdziwe zabytki, pochodzące nawet sprzed kilkudziesięciu lat.

Wycieczkę uczniowie zakończyli ogniskiem i zabawą w parku. Tę ciekawą lekcję doradztwa zawodowego zorganizowała p. Kamila Korneluk we współpracy z p. Małgorzatą Bronisz oraz p. Anną Skolimowską.

 

KK

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć