• ŻAL W LITERATURZE

11.12.2023 21:24

W listopadzie realizując kolejne założenia Innowacji "Sztuka Emocji” uczniowie klas II zmierzyli się z  "Żalem w literaturze”.

Poznając losy "Asiuni” w opowiadaniu o tym samym tytule, drugoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, kiedy towarzyszy nam Żal. Jakie sytuacje czy zdarzenia mogą go wywołać, oraz jakie fizyczne i emocjonalne odczucia są z nim związane. Z niecierpliwością czekamy na poznawanie kolejnych emocji.

Małgorzata Tańczuk – Danieluk
      Agnieszka Kulicka
      Ewelina Królik

• 3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

11.12.2023 21:19

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Święto to ma na celu zwrócenie uwagi społeczności na problemy, z którymi w codziennym życiu spotykają się osoby z niepełnosprawnościami.  Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć gazetkę tematyczną oraz prace konkursowe uczniów klas I-III. Tematem przewodnim konkursu było hasło: "Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Ewelina Królik

• Sentencja łacińska na grudzień

11.12.2023 18:21

Damian Kaliszuk - Wasiak, Gabriel Plażuk
    • CZWARTAKI W STOLICY

10.12.2023 20:25

We wtorek 5 grudnia czwartaki pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Program był bardzo napięty. Zaczęliśmy od wizyty w Hangarze 646, gdzie przez godzinę mogliśmy poszaleć na trampolinach. Następnie udaliśmy się na spektakl muzyczny pt.: „Królowa śniegu”. To niezwykłe widowisko dostarczyło nam wielu wspaniałych emocji. Kolejnym punktem było Centrum Nauki Kopernik, które zainspirowało nas do obserwacji, doświadczania, a także zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Wycieczkę uważamy za udaną i mamy nadzieję, że to początek naszej podróżniczej kariery w tej szkole 😊.

AS

• W ODWIEDZINACH U EBENEZERA SCROOGA

10.12.2023 20:19

W piątek 8 grudnia młodzież naszej szkoły wybrała się pod opieką p. Bogumiły Tymoszuk, p. Anny Skolimowskiej i p. Grzegorza Machnowskiego do Warszawy na nietypowy spektakl pt.: „Opowieść wigilijna”.

Niezwykłe widowisko Teatru Piasku Tetiany Galistyny wywarło na nas ogromne wrażenie. Adaptacja lektury szkolnej stała się fantastycznym przeżyciem poprzez połączenie różnego rodzaju sztuk: gry aktorskiej, muzyki, malowanie piaskiem i światłem. Ten nietypowy spektakl wprowadził nas w magiczny nastrój zbliżających się świąt.

AS