Lublin pełen atrakcji

3 listopada klasy Ic, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami Barbarą Misiejuk, Beatą Wolczyk i Anną Roguską, oraz  dwiema paniami opiekunkami udały się na wycieczkę do Lublina.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie  Zamku Lubelskiego ze stałymi wystawami malarstwa, sztuki zdobniczej, uzbrojenia, archeologicznej, etnograficznej i numizmatycznej, oraz  wysłuchanie legendy o „Czarciej łapie”, której konsekwencje uczniowie zobaczyli na stole sędziowskim Trybunału Koronnego w Lublinie. Następnie udaliśmy się do "Piwnicy pod Fortuną" na warsztaty „Renesansowy Miś”, gdzie dowiedzieliśmy się jak dzieci spędzały wolny czas, gdy nie było jeszcze elektryczności. Bardzo głodni, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i pojechaliśmy oglądać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Z dużym zainteresowaniem podziwialiśmy gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars i scenki ż życia i baśni, oraz   Air Force One, który jest wykonany w skali 1:7. Po wystawie bawiliśmy się w Fun parku, czyli strefie zabaw. Na zakończenie zrobiliśmy drobne zakupy na stoisku z klockami.
Zmęczeni, pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do Terespola. Dziękujemy naszym paniom za zorganizowanie takiej fajnej wycieczki.