• Wieczór Kolęd 2017

• 04.01.2018 20:03
      • Kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, wykonaną przez Patrycję Fedorowicz, rozpoczął się Wieczór Kolęd, wyjątkowy koncert, który od 11 lat organizowany jest w naszej szkole. 21 grudnia świątecznie przystrojona sala gimnastyczna przeobraziła się w salę koncertową, na scenie której wystąpili utalentowani uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
        Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Oliwia Hernik, Maja Prokopiuk oraz Natalia Szołoniuk wykonując piękne polskie kolędy. Publiczność zachwyciła także kolęda prawosławna „Hej, u Poli Poli” wykonana przez Julię Iwaniuk, Martę Juszczuk, Magdę Denis oraz Aleksandrę Andrzejuk.
        Uczestnicy koncertu mogli się także przekonać, jak wyjątkowo rozbrzmiewa kolęda zagrana na gitarze, dzięki występom szkolnych gitarzystów: Bartka Łukaszuka, Alicji Marczuk, Izy Selerskiej, Piotra Sokolińskiego, Mateusza Terpiłowskiego, Karoliny Utko, Kacpra Wieczorka, Julii Androsiuk, Julii Danieluk, Mateusza Niedziela, Julity Pieńkus.
        Występujących na scenie solistów oraz gitarzystów przygotował p. Tomasz Jezuit.
        Niezwykle wiele emocji wzbudziły występy najmłodszych uczniów. Trzecioklasiści zaprezentowali się w bardzo ciekawych, pełnych ważnych treści i znamiennych słów Jasełkach, które przygotowali pod okiem p. Beaty Wolczyk oraz p. Anny Roguskiej. Uczniowie po raz kolejny dowiedli swoich talentów zarówno aktorskich, jak i wokalnych. Koncert zakończył bardzo energetyczny i niezwykle żywiołowy występ pierwszoklasistów, którzy wspólnie z paniami Edytą Krzemińską oraz Elzą Lańską, wykonali wesołą pastorałkę, do której przygotowali układ ruchowo-taneczny.
        Podczas koncertu można było zakupić ozdoby świąteczne oraz ciasta upieczone przez nauczycieli. Na wszystkich uczestników czekał także pyszny bigos, przygotowany przez szkolne kucharki.
        Wieczór Kolęd zorganizowała Kamila Korneluk wspólnie z nauczycielami: Anną Roguską, Beatą Wolczyk, Edytą Drobysz, Ewą Rudzką, Anną Kudelską, Tomaszem Jezuitem.
        Pozyskane podczas koncertu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych na zajęcia indywidualne.

KK