• Wycieczka nad morze

• 10.06.2019 12:52
      • W dniach 20-25 maja uczniowie klas III gimnzjum, VI szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści ze szkoły numer 2 uczestniczyli w wycieczce nad morze. Towarzyszyli im opiekunowie: p. Anna Kudelska, p.Gabriela Skraburska, p.Edyta Krzemińska, p.Urszula Osińska oraz p. Wojciech Kudelski. Młodzież zwiedziła średniowieczną zabudowę Torunia, odwiedziła Szymbark gdzie oprócz wysłuchania opowieści o Sybirakach, zobaczyli dom do góry nogami, najdłuższą deskę świata i poznali kawałek historii kaszubów. Podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej, wysłuchali historii zatoki oraz miasta Gdyni. Przy zwiedzaniu Gdańska odwiedzili muzeum II wojny światowej, odbyli spacer po starówce nieomijając oczywiście sławnego żurawia. Zwaitali także na Westerplatte wchodząc do pozostałości budynku dowódzctwa, oglądając budynki obronne, pomnik upamiętniający obronę w roku 1939 oraz cmentarz na którym pochowani są polegli we wrześniowej walce wraz z majorem Sucharskim. Nocując w Sztutowie uczniowie nie mogli nie odwiedzić muzeum w byłym obozie koncentracyjnym Stuthoff. Wśród tych historycznych akcentów nie zabrakło oczywiście ogniska, dyskoteki, czy kręgli. Wracając do Terespola odiwedzili Planetarium w Olsztynie oraz Aquapark w Pluskach. Zadowolona młodzież wraz z opiekunami pojawiła się w Terespolu około godziny 23.

Marta Michalak