Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz trzeci wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ W lutym i marcu podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w etapie szkolnym konkursu „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Zwycięzcy etapu szkolnego: Wiktor Pikuła, Piotr Sokoliński, Bartosz Łukaszuk, Aleksandra Leszek, Paweł Bielecki, Damian Urbala reprezentowali naszą szkołę 12 lutego 2016r w etapie wojewódzkim XII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera" w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Był to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Uczniowi Szkoły Podstawowej Piotrowi Sokolińskiemu oraz uczniowi Gimnazjum Pawłowi Bieleckiemu udało się otrzymać wyróżnienia.
Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VI z naszej szkoły.
Najlepsze prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu 2016" i tegoroczne hasło „Lepszy internet zależy od Ciebie!”

W szkole podstawowej i gimnazjum przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na utrwalenie informacji o ochronie prywatności online. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, co może im zagrażać w efekcie nieprzemyślanych działań online, jak takich zagrożeń unikać i jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci.

Uczniowie klas IV ukończyli metodą e-learning kurs „Bezpieczna przygoda w Internecie” na temat bezpiecznego korzystania z Internetu mający na celu zapoznanie dzieci oraz młodzież z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu, zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także z internetowymi zasadami dobrego wychowania.

Małgorzata Kamińska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć