• Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

• 06.10.2019 17:56
      • 3 października  gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał uczniom z klas I - III o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie zdarzają się w pociągach i na obszarze kolejowym. Zapoznał  uczniów z zadaniami jakie pełni Straż Ochrony Kolei. Zachęcał dzieci do zadawania pytań i aktywnego udziału w spotkaniu. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Poznali słowa: zapory, rogatki oraz dróżnik. Funkcjonariusze pokazali dzieciom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Uczniowie mieli okazję popatrzeć przez lornetkę, potrzymać w ręku pałkę służbową i kajdanki.  Jednak największe zainteresowanie wzbudził pies tropiący RAMBO, który oczarował dzieci swoim wyszkoleniem. Rambo pod kierownictwem opiekuna zaprezentował swoje umiejętności związane z posłuszeństwem i wykonywaniem komend. Uczniowie w ciszy i z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.
        Takie spotkania w znaczący sposób rozwijają u najmłodszych uczniów postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.
        Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za tak ważną lekcję.