• Nasi uczniowie wyróżnieni w V Konkursie Języka Rosyjskiego w Wisznicach

• 13.03.2016 21:43
      •
        V Konkurs Języka Rosyjskiego „Znam i lubię język rosyjski” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się 10 marca 2016 r. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych z 4 powiatów: włodawskiego, bialskiego, parczewskiego i m. Biała Podlaska.
        Wśród gości byli obecni m.in: starosta bialski Tadeusz Łazowski, dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie prof. dr hab. Michał Sajewicz, dr hab. Alina Orłowska wicedyrektor IFS UMCS w Lublinie, prof. dr hab. Feliks Czyżewski kierownik Zakładu Ukrainistyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.
        Laureatami konkursu zostali uczniowie z Woli Uhruskiej i Kodnia.
        Wyróżnienia przyznano: Janowi Jarowiczowi  i Lizavecie Philips. Gratulujemy!!!
        Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.

Elżbieta Kuczko