• SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII

• 05.11.2019 20:59
      • 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z lekarzem weterynarii p. Andrzejem Jelinkiem.
        Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi, o ich karmieniu i niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Przybliżył też dzieciom specyfikę pracy w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym  zawodzie.
        Dzieci  bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zadawały  mnóstwo pytań dotyczących ich pupili.
        Lekarz weterynarii przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach np. z bezdomnymi zwierzętami.
        Przy okazji spotkania podsumowano i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego "Kochane zwierzaki". Zebrani  mogli obejrzeć wystawę prac laureatów a zwycięzcy odebrać nagrody.
        Uczniom spodobała się nietypowa lekcja. Teraz z pewnością  już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.  Może przez to spotkanie ktoś odkryje w sobie jakieś nowe pasje?
        Serdecznie dziękujemy Panu weterynarzowi za poświęcony czas
        i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości.