• Pomagamy bezdomnym zwierzętom

• 18.12.2017 21:21
      • Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej. Tym razem akcja odbywała się zarówno w naszej szkole, jak i przedszkolu. Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie jak zawsze nie zawiedli, przynieśli karmę, ale także poduszki i materace, którymi zostaną wyłożone klatki, w których żyją te zwierzęta.

Podsumowanie akcji odbyło się w piątek 15 grudnia. Na zaproszenie organizatorek zbiórki, pań Katarzyny Nowackiej oraz Kamili Korneluk, do szkoły i przedszkola przyjechał kierownik schroniska p. Marek Pawłowski w towarzystwie wolontariuszki oraz niezwykle żywiołowego, a jednocześnie bardzo przyjaznego pieska Pimpusia, który skradł serce wszystkim zgromadzonym na sali dzieciakom. Pan kierownik opowiedział o pracy w schronisku i losie bezdomnych zwierząt, a także wręczył podziękowania za pomoc, jaką schronisko otrzymuje od naszej placówki.

Goście ze schroniska byli bardzo wdzięczni za wszystkie dary, których w tym roku udało nam się zebrać naprawdę wiele. Organizatorzy akcji szczególne podziękowania kierują do przedszkolaków, uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz ich wychowawczyń, które mobilizowały swoich podopiecznych do włączenia się w zbiórkę. Akcję w najmłodszych klasach koordynowała p. Anna Roguska, dzięki której zbiórka przebiegała bardzo sprawnie.

Poniżej publikujemy listę uczniów klas I-III, którzy włączyli się w pomoc dla schroniska:

Maja Kosak, Julia Polaczuk, Julia Marciniak, Weronika Modelewska, Franciszek Jankowski, Jakub Kozak, Anna Biadun, Marta Fedorowicz, Anna Kwiecińska, Dominik Martyniak, Bartek Chmielewski, Jakub Hurman, Maja Chodzińska, Mateusz Kondratiuk, Kacper Bielecki, Natalia Zbrożek, Karina Panasiuk, Jakub Guziuk, Franciszek Łukaszuk, Michał Pietraszuk, Michał Kozłowski, Wiktor Petrus, Marcin Wójcik, Julia Krześniak, Maria Juszczuk, Szymon Lewczuk, Natalia Jarocka, Igor Siczek, Maja Androsiuk, Szymon Dąbrowski, Weronika Greczuk, Julia Witkowicz, Paweł Jurek, Daria Janczyk, Oliwia Kral, Szymon Brzozowski, Jakub Kosak, Jagoda Hurman, Katarzyna Selwesiuk, Emilia Lesik, Maciej Parzyszek, Kacper Sawczuk, Weronika Tabulska, Damian Kaliszuk, Zuzanna Andrzejuk, Aleks Kral.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w zbiórkę!

KK