• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2019

• 02.10.2019 18:38
      • 30 września 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji było promowanie czytania wśród dzieci, oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania literatury dziecięcej.
        W tym dniu, przebrani w bajeczne stroje, uczniowie z klasy III a wyruszyli, by czytać swoim rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Głośne czytanie w każdej klasie poprzedziła zagadka związana z bohaterem prezentowanego utworu. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści o Księżniczce na ziarnku grochu, Kocie w butach, Calineczce, Śpiącej Królewnie, Pocahontas, Królowej Śniegu, Czerwonym Kapturku. Bawiliśmy się bardzo dobrze i zgodnie uważamy, że codzienne czytanie to wielka przyjemność.
        Pamiętajmy, czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
        Dzień Głośnego Czytania przygotowały p. Anna Kulhawczuk i p. Anna Klim.