• Miłe i twórcze popołudnie z KULTURĄ LUDOWĄ

• 28.10.2019 14:26
      • 2019 rok jest ROKIEM KULTURY LUDOWEJ. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać  tradycje, zwyczaje, stroje ludowe oraz kulturę wyrażoną pięknym  śpiewem i tańcem.   Dnia 23 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się koncert,  znanego i nagradzanego w licznych konkursach,  zespołu ludowego ,,Łobaczewianki’’. Koncert poprzedziły warsztaty kulinarne, poprowadzone przez laureatki wielu prestiżowych konkursów, Panie z KOŁA AKTYWNYCH KOBIET. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były panie Małgorzata Tańczuk- Danieluk, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami. Podczas przygotowywania potrawy tradycyjnej kresów wschodnich, o nazwie PIEREMIACZE, wszyscy świetnie się bawili, panowała miła atmosfera, a dzieci były bardzo skupione na wykonywanych czynnościach, które dawały im satysfakcję i zadowolenie. Rodzice z dumą przyglądali się działaniom dzieci oraz rozmawiali z Paniami z koła, na temat tradycyjnych potraw i sposobu ich wykonywania. Wszyscy uczestnicy zarówno mali, jak i dorośli byli zachwyceni profesjonalnym koncertem zespołu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne lubelskie stroje ludowe, w które ubrane były artystki. Rodzice i dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Paniami. Dziewczynki mogły przymierzyć niektóre elementy stroju i sfotografować się w nich. Na końcu imprezy miała miejsce degustacja potrawy, która wszystkim bardzo smakowała. Uczestnicy imprezy nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla Pań, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością, dzieląc się tym, co jest ich pasją.