• Pierwszy Dzień Wiosny Szkolnym Dniem Planowania Własnego Zawodu

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach II oraz III szkoły podstawowej upłynął pod hasłem „Kim chciałbym zostać?”.  Spotkanie rozpoczęli drugoklasiści brawurowym wykonaniem piosenki o kierowcy, którą przygotowali pod okiem p. Elizy Lańskiej. Następnie na scenę wkroczyli trzecioklasiści, którzy przypomnieli popularne wiersze oraz wierszyki dla dzieci. Występ przygotowali wspólnie z wychowawczynią, p. Basią Misiejuk.

Po występach rozpoczęła się zabawa z zawodami. Klasy rywalizowały między sobą w konkurencjach, które nawiązywały do zadań, jakie wykonują przedstawiciele wielu zawodów. Dzieci wcielały  się w rolę pielęgniarki, ale nie po to, by wykonywać zastrzyki, ale za pomocą strzykawki nalać wody do balonu. Rywalizowały ze sobą w kreowaniu szalonych fryzur, czy też sprawdzały swoją wytrzymałość przeciągając linę. Uczniowie odgadywali zagadki dotyczące zawodów, ale także redagowali wierszyki na ten temat.

Wszystkie klasy spisały się znakomicie, dlatego każdy otrzymał drobny upominek. Zabawę z zawodami dzieci zakończyły rewią mody, prezentując przebrania nawiązujące do różnych profesji, a także wspólną fotografią.

Szkolny dzień planowania własnego zawodu zorganizowała p. Kamila Korneluk we współpracy z wychowawcami klas II i III, pedagogiem szkolnym oraz uczennicami klasy 7b.

KK

25.03.2019 20:51 | więcej »
  • Gratulujemy zwycięzcom

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej bardzo licznie wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym „Mój ulubiony zawód”. Uczestnicy konkursu dostarczyli do wychowawczyń wiele pięknych i bardzo pomysłowych prac, prezentujących najróżniejsze zawody. Prace oceniły panie Edyta Krzemińska, Eliza Lańska, Małgorzata Bronisz oraz Kamila Korneluk, organizatorka konkursu.

W związku z tym, że wybór był niezwykle trudny, jury przyznało wiele nagród . W kategorii prace plastyczne najlepsi okazali się:

Samanta Kamińska

Lena Machnowska

Nicola Kolarz

Julia Gobcewicz

Wyjątkowe i bardzo pomysłowe prace techniczne wywołały zachwyt jury, a uczniowie, którzy je przygotowali, zdobyli I miejsce:

Emil Mikitczuk

Mikołaj Chomiuk

Jakub Skolimowski

Maciej Ryglewicz

Bartosz Panasiuk

Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody podczas czerwcowego  podsumowania konkursów odbywających się w szkole w przeciągu roku szkolnego 2018/19.

KK

25.03.2019 20:47 | więcej »
  • Doskonałą wiedzą na temat zawodów wykazały się pięcio oraz sześciolatki, które wzięły udział w konkursie „Co wiemy o zawodach”. Dzieci znakomicie odgadywały zagadki, wskazując niemal bezbłędnie wykonawców wielu zawodów, jak strażak, pielęgniarka, ale także szklarz czy murarz. Żadnego kłopotu nie sprawiło im także zadanie dotyczące wskazania narzędzi, którymi posługują się przedstawiciele poszczególnych zawodów. Zaangażowanie wszystkich przedszkolaków zostało nagrodzone piłkami, które trafiły do każdej z grup. Konkurs wiedzy o zawodach dzieci zakończyły wspólnym tańcem i odśpiewaniem piosenki o kierowcy.

Konkurs zorganizowały panie Marzenna Grygorowicz oraz Kamila Korneluk.

KK

25.03.2019 20:55 | więcej »