• Pierwszy Dzień Wiosny Szkolnym Dniem Planowania Własnego Zawodu

• 25.03.2019 20:51
      • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach II oraz III szkoły podstawowej upłynął pod hasłem „Kim chciałbym zostać?”.  Spotkanie rozpoczęli drugoklasiści brawurowym wykonaniem piosenki o kierowcy, którą przygotowali pod okiem p. Elizy Lańskiej. Następnie na scenę wkroczyli trzecioklasiści, którzy przypomnieli popularne wiersze oraz wierszyki dla dzieci. Występ przygotowali wspólnie z wychowawczynią, p. Basią Misiejuk.

Po występach rozpoczęła się zabawa z zawodami. Klasy rywalizowały między sobą w konkurencjach, które nawiązywały do zadań, jakie wykonują przedstawiciele wielu zawodów. Dzieci wcielały  się w rolę pielęgniarki, ale nie po to, by wykonywać zastrzyki, ale za pomocą strzykawki nalać wody do balonu. Rywalizowały ze sobą w kreowaniu szalonych fryzur, czy też sprawdzały swoją wytrzymałość przeciągając linę. Uczniowie odgadywali zagadki dotyczące zawodów, ale także redagowali wierszyki na ten temat.

Wszystkie klasy spisały się znakomicie, dlatego każdy otrzymał drobny upominek. Zabawę z zawodami dzieci zakończyły rewią mody, prezentując przebrania nawiązujące do różnych profesji, a także wspólną fotografią.

Szkolny dzień planowania własnego zawodu zorganizowała p. Kamila Korneluk we współpracy z wychowawcami klas II i III, pedagogiem szkolnym oraz uczennicami klasy 7b.

KK