• Wycieczka do Pratulina

• 17.09.2019 18:14
      • Nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 klasa VIIIa rozpoczęła rajdem rowerowym do Pratulina- miejsca męczeństwa unitów podlaskich. Uczniowie wyjechali rowerami pod kierownictwem Anny Tomczuk wraz z opiekunami p.Ewą Bloch i p. Markiem Ferensem. Szlak wiódł z Terespola przez Neple, Krzyczew, Bohukały i miejsce docelowe Pratulin.Uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca związane z historią regionu, cenne zabytki i osobliwości przyrodnicze na trasie przejazdu. W Pratulinie miejscowy przewodnik opowiedział historię, pokazał miejsca związane z męczeństwem  unitów. Następnie uczniowie zwiedzili nowo wybudowany Dom Pielgrzyma. Po ognisku i zakupie pamiątek udali się w drogę powrotną do domu z zamiarem na kolejne wyprawy rowerowe po regionie!

Tekst: Anna Tomczuk

Foto: Marek Ferens