• VI Bialska Liga Szachowa zakończona!!!

• 30.04.2016 12:51
      • Konstantynów był ostatnim miejscem gdzie pojechaliśmy na ligę szachową. W tej miejscowości odbył się ostatni piąty rzut ligi.
        Zostaliśmy miło przyjęci przez gospodarzy obiektu ,  którym była szkoła.
        Dnia 23 kwietnia zostały rozstrzygnięte wszystkie niewiadome całego cyklu. Bardzo dobrze wypadli szachiści MOK Debiut Terespol oraz grający w tym klubie uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W prowadzonej tu klasyfikacji indywidualnej zajęli następujące miejsca:
        Marta Michalak wygrała kategorię dziewcząt szkół podstawowych.
        Drugie miejsca zajęli bracia Prokopiukowie. Mateusz w kategorii szkół ponad gimnazjalnych a Marek szkół gimnazjalnych.
        Trzecie miejsca zdobyli Aleksandra Leszek w kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt oraz Marcin Dudek ze szkół ponad gimnazjalnych.
        Czwarta była Julia Zaorska z gimnazjum a piąte miejsca padło łupem Dawida Płandowskiego w  ponad gimnazjalnej i Kacpra Wieczorka szkoła podstawowa.
        W zawodach startowali jeszcze Piotr Pytka, Kuba Pastuszak i Paweł Ferens zajęli oni jednak dalsze miejsca.
        Sędziował Marek Uściński, natomiast opiekunami szachistów byli Marek Ferens i Sławomir Leszek.
        Turnie był sponsorowany przez starostę bialskiego. Do Konstantynowa pofatygowało się radio BIPER które przeprowadziło relację z turnieju.
        W następnym roku szkolnym przewidzianych jest aż 6 cykli ponieważ zawody są coraz bardziej popularne w powiecie bialskim.

Tekst i foto: Marek Fero Ferens