• Terespolscy szachiści!

• 19.04.2018 09:23
      • Dnia 17 marca 2018 roku odbył się trzeci rzut VIII Bialskiej Ligi Szachowej w Miedzyrzecu Podl.
        Turniej zgromadził 81 zawodniczek i zawodników. Terespol reprezentowało 19 szachistów z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.
        Zawody dały możliwość zdobycia kategorii szachowych. Aż siedmiu naszych uczniów wypełniło normy na V-tą i IV-tą kategorię szachową.
        Są to:
        Kategoria czwarta. Mateusz Pastuszuk i Mikołaj Lesik.
        Kategoria piąta. Aleks Kral, Kacper Marciniuk, Krzysztof Gołębiowski, Dawid i Jakub Zasiukowie.

W całym turnieju trzecie miejsce zajął Marek Prokopiuk!

Kolejny turniej w ramach bialskiej ligi szachowej odbył się w Rokitnie dnia 14 kwietnia. Wzięło w nim udział także 81 osób, w tym 10 szachistów z Terespola.
        Najlepiej wypadł Krzyś Gołębiowski, który w silnej stawce zajął 2 miejsce. Marta Michalak była szósta.

Następnym bardzo ważnym wydarzeniem szachowym były I Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się w Międzyrzecu Podl. 15 kwietnia br.
        Ponownie bardzo dobrze wypadł Krzysztof Gołębiowski. W kategorii do 10 lat zajął IV miejsce. Marta Michalak była druga w kategorii do lat 19- tu.
        W kategorii do lat 14 -tu Piotr Gołębiowski był siódmy a Filip Samociuk dziewiąty.
        Dobrym prognostykiem na dziś i przyszłość są liczne turnieje szachowe w powiecie bialskim, co procentuje dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży tą królewska grą!!!
        Znaczący wpływ na to ma powstałe w tym roku stowarzyszenie klubów szachowych pod nazwą Bialski Regionalny Związek Szachowy, którego członkiem jest m.in. MOK „Debiut” Terespol.

Tekst Marek Ferens i Sławomir Leszek Foto: Marek Ferens