• Dzień Głośnego Czytania

•

29 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony on został w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data  ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci.

Kornelia, Zuzia i Zuzia, ubrane w bajkowe stroje, zachęcały najmłodszych uczniów do wypożyczania i czytania książek, czytając fragmenty i zadając zagadki. Uczniowie dobrze się bawili i mieli okazję zapoznać się z ofertą nowości w bibliotece szkolnej.

A.K.

• Samorząd Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I - III

OPIEKUN: p. Anna Roguska

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Kornelia Greczuk, Zuzanna Witkowicz, Zofia Wołodko, Julita Beniuk

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS IV-VIII

OPIEKUNOWIE: p. Anna Kudelska, p. Anna Skolimowska

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
            PRZEWODNICZĄCY - Patrycja Kamińska
            ZASTĘPCA - Agnieszka Terpiłowska
            SEKRETARZ - Karolina Wieczorek

• A Ty spoczywasz spokojnie, rozkazów nie wydajesz (…)

• „ A Ty spoczywasz spokojnie, rozkazów nie wydajesz (…) To też nie umarłeś Generale!

W naszych umysłach żyjesz dalej (…) ¹

13 września bieżącego roku  w Terespolu odsłonięto tablicę oraz pomnik upamiętniające gen. dyw. Franciszka Krajowskiego. O tej znakomitej postaci, bohaterowi wojny polsko –bolszewickiej walczącemu m.in. pod Brodami, nad Wkrą, na Polesiu i Wołyniu sam Marszałek Piłsudski mówił „Dobry, energiczny, niebojący się ryzyka dowódca”.

Oprócz tablicy i pomnika  bohaterowi, który przez pewien czas mieszkał w naszym mieście poświęcono skwer w centrum  miasta. Podczas uroczystości upamiętniających

gen. F. Krajowskiego naszą szkołę godnie reprezentowali dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

[1] Tekst mowy pogrzebowej z pogrzebu gen. Krajowskiego w zbiorach Prochowni Terespol

• Informacja dla rodziców

• Szanowni Rodzice !

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w budynku szkoły.

Rodzice czekają na dzieci w szatni szkolnej.

• Informacja dla rodziców klas pierwszych i drugich

• Drodzy Rodzice,
            Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 będzie kontynuowany Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną, który obejmie wszystkie dzieci z klas pierwszych, a w tym roku, również dzieci z klas drugich, które z powodu pandemii koronawirusa nie zostały poddane badaniom w roku szkolnym 2019/2020. Warunkiem niezbędnym jest dostarczenie wypełnionej zgody. Rodzice dzieci z klas drugich otrzymali stosowne dokumenty w zeszłym roku szkolnym, natomiast dzieciom z klas pierwszych przekażemy materiały, kiedy zostaną dostarczone do naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się z "Listem do rodziców", który zawiera szczegółowe informacje.
            W razie pytań, zachęcam do kontaktu,
            koordynator projektu-Dorota Wójcik

list_do_rodzicow_2021.pdf