• Pszczółki świętują Dzień Kropki

16.09.2024 20:50

Pszczółki, podobnie jak dzieci na całym świecie, wzięły udział w obchodach Dnia Kropki. 16 września przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od przeczytania historii Vashti, która zachęcona przez nauczycielkę plastyki, zaczęła malować kropki i tym samym uwierzyła w siebie oraz swoj talent. Pszczółki rozmawiały o talentach i kreatywności, rozwijały swoje matematyczne zdolności licząc kropki, a następnie wykorzystując wyłącznie palce rąk, stworzyły piękne kolorowe prace - oczywiście z kropką w roli głównej.
      Cały dzień Pszczółkom przyświecały hasła: Nic nie cieszy bardziej niż Twój sukces oraz Ciesz się z małych rzeczy.
      Przy okazji Dnia Kropki realizowane były także cele określone w ramach doradztwa zawodowego.

K. Korneluk
    • Niespodzianka w wykonaniu Pszczółek

20.06.2024 17:15

Dzieci z grupy Pszczółek oraz ich rodzice przygotowali swoim wychowawczyniom Kamili Korneluk oraz Marzenie Butrym oraz pomagającej im Grażynie Loda niezwykłą niespodziankę. W czwartek 20 czerwca dzieci przyszły do przedszkola w odświętnych strojach i tylko wspomniały, że mają dla swoich pań niespodziankę.
      Już po chwili mama Marcelinki przygotowała stół pełen pysznych słodkości, a następnie do dzieci bardzo licznie dołączyli rodzice. Okazało się, że maluchy przez kilka dni w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu ćwiczyły piosenkę, którą wspólnie z Hanią Bednarzak zaśpiewały swoim paniom, wywołując u nich łzy wzruszenia.
      Po tym niezwykłym występie odbyło się radosne przyjęcie, którym Pszczółki bardzo uroczyście zakończyły rok szkolny.
      Zaangażowanie, pomysłowość i poświecenie czasu przez rodziców maluchów jest pełne podziwu i świadczy o tym, jak wyjątkową grupę tworzą Pszczółki.

Wychowawczynie

• Witaminkowy projekt Pszczółek zakończony

20.06.2024 16:46

Czterolatki z grupy Pszczółek zakończyły roczny projekt  edukacyjny Witaminki. W tym czasie dzieci poznawały poszczególne warzywa, jak np. dynia, szpinak, pomidor czy rzodkiewka. Przedszkolaki poznawały smak tych warzyw, przygotowywane z nich potrawy oraz przetwory. W takcie tych witaminkowych zajęć powstawały piękne prace plastyczne. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz karty, na których naklejały warzywa, o których rozmawiały.
      Kamila Korneluk

• Dzień Motyla u Pszczółek

14.06.2024 12:54

W dniu 17 maja 2024r. przedszkolaki z grupy Pszczółek obchodziły niezwykłe święto - Dzień Motyla. W tym dniu dzieci poznały cykl życia motyla, budowę motyla oraz różne ciekawostki dotyczące tych niezwykłych owadów. Wspólnie śpiewały i tańczyły jak motyle. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz miały okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze skrzydłami motyla.

M. Butrym

• Słodkie warsztaty u Pszczółek

12.06.2024 13:43

12 czerwca odbyły się kolejne słodkie warsztaty w grupie Pszczółek -  tym razem dzieci przygotowywały „ciasto mieszane widelcem z owocami”.

Maluchy pod czujnym okiem prowadzącej, pani Asi Chiluk, najpierw poznały przepis na ciasto, a następnie same pokroiły jabłka, starając się zrobić to, jak najlepiej. Pszczółki znakomicie poradziły sobie mieszają i dodając poszczególne składniki, wszystkie współpracowały ze sobą, aby potem zajadać się z apetytem pysznym domowym ciastem z owocami.

K. Korneluk