• Warsztaty dekorowania pierniczków u Jagódek

12.12.2023 20:08

Przedszkolaki z grupy "Jagódki" na zajęciach poznają tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Robią ozdoby na choinkę ,dekoracje, śpiewają kolędy.
      Poznały sposób robienia i dekorowani pierniczków. Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wspólnego ozdabiania tych aromatycznych ciasteczek.
      Lubimy takie zajęcia, a jeszcze bardziej lubimy podjadać smakołyki.

Joanna Patrejko

• Mikołajki u Jagódek

10.12.2023 14:04
    • Jagódki zwiedzają Minizoopark

11.10.2023 12:23

10 października maluchy z grup Jagódek oraz Pszczółek wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Panie wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz zabrały czterolatków do Minizooparku w Walimiu.
      Przedszkolaki były wręcz zachwycone spotkaniem ze zwierzątkami zarówno egotycznymi, jak i tymi domowymi. Wiele radości sprawiało im karmienie wielbłąda, alpak, czy króliczków oraz głaskanie tych zwierzątek.
      Z uwagą słuchały informacji o zwierzętach, które przekazywali oprowadzający po zoo i obserwowały zachowanie m.in. surykatek czy pięknych papug. Maluchy miały niepowtarzalną okazję dotknąć wiewiórki i nakarmić małpkę.
      Szaleństwu nie było końca na placu zabaw oraz dmuchańcu. Na zakończenie pobytu w zoo dzieci z wielkim apetytem zajadały się kiełbaskami z ogniska, a potem z uśmiechem na ustach wsiadły do autobusu i wróciły do przedszkola.
      To była wyjątkowo udana i wesoła wycieczka, która wprawiła maluchy w doskonałe nastroje.

K. Korneluk
      J. Patrejko

• Dzień Jabłka u Jagódek

01.10.2023 22:32

Podczas zabaw i zajęć przedszkolaki z grupy "Jagódki" poznały walory smakowe i zdrowotne jabłek. Słuchały opowiadania o jabłkach, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki. Smakowały jabłek różnych odmian, poznały ich nazwy oraz przetwory wykonane z tych owoców. Określały wielkość, kształt i kolor.
      Wychowawczyni przy asyście dzieci zrobiła pyszny sok jabłkowy.
      Dzień Jabłka stał się okazja do wspólnej zabawy i zachęcania do jedzenia jabłek,  bo to  źródło witamin.

Joanna Patrejko

• Jagódki zwiedzają Komisariat Policji

27.09.2023 20:50

W dniu 27.09.23 r. czterolatki z grupy ,, Jagódek" odwiedziły Komisariat Policji w Terespolu. Po przybyciu na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po budynku komisariatu. Na zewnątrz zaś czekały na nas wozy policyjne, łódź oraz wóz wojskowy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wsiadały i robiły sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy okazję również wysłuchać krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały na pytania i oglądały zaprezentowane sprzęty. Dzisjsze spotkanie było dla nas wszystkich bardzo pouczające i wartościowe.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Terespolu za dzisiejsze spotkanie i poświęcony dla nas czas.
                                                                                  K. Karmasz
                                                                                  J.Patrejko