Warsztaty logopedyczno-językowe

23 maja w godzinach popołudniowych odbyły się nietypowe warsztaty, na które zaproszeni zostali rodzice i dzieci z grup 6-latków. Zajęcia logopedyczne połączone były z praktyczną, opartą na działaniu lekcją języka angielskiego. Tak więc, uczestnicy w pierwszej kolejności kształtowali uwagę słuchową, ćwiczyli narządy mowy, usprawniali pracę półkul mózgowych poprzez wykonywanie ćwiczeń Metodą Dennisona i wreszcie relaksowali się, wykonując masażyki M. Bogdanowicz. Po krótkim odpoczynku język polski został na chwilę zapomniany, by doskonalić wymowę i rozumienie w języku angielskim podczas wspólnego przygotowywania sałatki owocowej. Dzieci zanurzone zostały w kąpieli słownej, a jednoczesne tworzenie własnego deseru uczyniły z nauki świetną zabawę. Przy okazji podszkolić się mogli również rodzice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to miłe, wspólnie spędzone popołudnie :-).

D. Wójcik, A. Laskowska