• 16.11.2019

  Konkurs Recytatorski "Поэзии пленительные строки" - Obrazek 1

  „Zamiast pustego "pan" — w rozmowie
  Wyrwało jej się czułe "ty",
  I wszystkie najszczęśliwsze sny
  Zbudziła w duszy przy tym słowie”.
  Aleksander Puszkin

  15 listopada w Centrum Języka Rosyjskiego UMCS w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej, upamiętniający 220. rocznicę urodzin Aleksandra Puszkina.
  Naszą szkołę reprezentowała Kristina  Goroszko z wierszem  „У лукаморья дуб зелёный...”. Jej umiejętności recytatorskie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Krysia zajęła II miejsce.
  Uczestnicy przepięknie zaprezentowali wiersze jednego z najsłynniejszych poetów rosyjskich. Wszystkim udzielił się nastrój melancholii i tęsknoty, gdyż wiersze te najczęściej dotykały tematyki miłosnej.

 • 16.11.2019 List od Prezydenta RP - Obrazek 1

  W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 grupa 5-6 latków zgłosiła się do udziału w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała". Projekt trwał od marca do czerwca. Uczestnicy musieli zrealizować conajmniej trzy zadania w danym miesiącu, aby uzyskać pamiątkowe dyplomy i certyfikaty. Jednym z zadań było napisanie "Listu do Polski" i wysłanie go do Kancelarii Prezydenta RP.
  15 listopada 2019r. przedszkolaki dostały list z odpowiedzią od Pana Prezydenta Andzeja Dudy, w którym zostały przekazane pozdrowienia i podziękowania za zaangażowanie i udział w projekcie. W prezencie otrzymaliśmy flagę Polski. Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała" był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

  Koordynatorem projektu w Przedszkolu Miejskim była Pani Renata Bednarzak.

 • 16.11.2019 Święto Niepodległości w przedszkolu - Obrazek 1

  Dnia 8 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grupy 6-latków przygotowały występ. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Słowem, piosenką i tańcem dzieci oddały szacunek symbolon narodowym. Wszyscy dumnie odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

  Marzenna Grygorowicz 

 • 14.11.2019

  Dzień patrona szkoły i ślubowanie klas I - Obrazek 1Dnia 11 października 2019r. odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość powiązana była ze świętem patrona szkoły. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótki występ artystyczny, a następnie Pan Dyrektor Zenon Iwanowski pasował każdego z uczniów na pierwszaka ZSP nr 1 w Terespolu. Uroczystość miała podniosły nastrój.

 • 12.11.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 12.11.2019

  Pamiętamy... - Obrazek 18 listopada 2019 roku delegacja uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu odwiedziła miejscowy cmentarz komunalny, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i ich rodzin. Uczniowie przybyli z opiekunami Anną Kudelską oraz Markiem Ferensem. Tradycja palenia lampek trwa już od wielu lat i jest dobrą lekcją poglądową, dla przybyłych uczniów a jednocześnie wystawia pozytywną laurkę tym nauczycielom i dyrekcji, którzy pamiętają o tych, którzy odeszli...

  mf.

 • 10.11.2019

  8 listopada, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym nasi uczniowie wystartowali w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Jest to cykliczna, powiatowa impreza, poprzez którą organizatorzy chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród ponad 30 osobowej reprezentacji SP nr1 w Terespolu najlepiej zaprezentowali się:

  Rocznik 2011-12

  2 m – Supeł Mikołaj

  3m – Chiluk Aniela

  Rocznik 2009-10

  3m- Kozłowski Michał

  4m- Lewczuk Szymon

  6m- Parzyszek Maciej

  Rocznik 2008

  4m- Witkowicz Julia

  Rocznik 2007

  1m- Filipczak Jowita

  4m- Zasiuk Jakub

  Rocznik 2006-05

  2m- Chiluk Kamil

  3m- Zaorski Czarek

  6m- Uss Damian

   

  W klasyfikacji szkół, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy I-VI) Szkoła Podsatwowa nr1 w Terespolu zajęła I miejsce. Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, IV-VI dyplomy.

  GJ

 • 08.11.2019

  Szkoła do hymnu - Obrazek 1W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, nasza szkoła  włączyła się w akcję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży, wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie przy akompaniamencie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, rozpoczynając już dzisiaj obchody Święta Niepodległości. Dyrektor szkoły zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach patriotycznych mających odbyć się w ciągu najbliższych trzech dni w naszym mieście.

 • 06.11.2019

  Uczniowie porządkują groby Polaków w Brześciu - Obrazek 1Dnia 30.10.2019 roku odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu wyjazd do Brześcia w celu sprzątania grobów Polaków. Akcję pod nazwą „Polacy pamiętają o Polakach. Polski grób – polski znicz” swoim patronatem objął MOK w Terespolu, a zorganizowały go nauczycielki ZSP – pani Dorota Szprychel i pani Katarzyna Polaczuk. W wyjeździe uczestniczyli również uczniowie ALO. Łącznie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły i 10 z ALO.
  Groby sprzątali także dyrektorzy obu szkół – pan Zenon Iwanowski i Bogusław Korzeniewski, radni powiatowi – pan Radosław Sebastianiuk i Wojciech Mitura, dyrektor MOK – Anna Pietrusik, kierownik wyjazdu – pani Dorota Szprychel, nauczycielka języka rosyjskiego, pani Elżbieta Kuczko oraz dwu studentów z Siedlec.
  Cmentarz, na którym działali wolontariusze, został w dużej mierze wygrabiony z liści, których uzbierał się cały ciężarowy samochód, oraz świątecznie rozbłysnął zniczami zebranymi w szkołach i MOK w Terespolu. Światełka pamięci o zmarłych Polakach zapłonęły na każdej mogile.
  Wyjeżdżającym dopisały pogoda i dobre nastroje, chociaż wszyscy dość mocno się utrudzili pracą. Po zjedzeniu posiłku ufundowanego przez radnych powiatowych wszyscy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów.
  Należy zaznaczyć, że bezkosztowy przejazd do Brześcia nie byłby możliwy bez wsparcia pana Huberta Raszplewicza, któremu serdecznie dziękujemy.
  Organizatorzy żywią nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w tradycję ZSP, ALO i MOK.


   
 • 06.11.2019

  Koło Fortuny od kuchni - Obrazek 1Dnia 29.10.2019 roku kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Doroty Szprychel wzięło udział w kręceniu pięciu odcinków „Koła Fortuny”.
  Organizatorem wyjazdu było Liceum Akademickie w Terespolu.
  Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca nad przygotowaniem telewizyjnego teleturnieju, kto przy tym jest zaangażowany i jak ciężkie zadanie stoi… przed publicznością.

 • 05.11.2019

  SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII - Obrazek 124 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z lekarzem weterynarii p. Andrzejem Jelinkiem.
  Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi, o ich karmieniu i niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Przybliżył też dzieciom specyfikę pracy w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym  zawodzie.
  Dzieci  bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zadawały  mnóstwo pytań dotyczących ich pupili.
  Lekarz weterynarii przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach np. z bezdomnymi zwierzętami.
  Przy okazji spotkania podsumowano i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego "Kochane zwierzaki". Zebrani  mogli obejrzeć wystawę prac laureatów a zwycięzcy odebrać nagrody.
  Uczniom spodobała się nietypowa lekcja . Teraz z pewnością  już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.  Może przez to spotkanie ktoś odkryje w sobie jakieś nowe pasje?
  Serdecznie dziękujemy Panu weterynarzowi za poświęcony czas
  i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości.

 • 29.10.2019 Jesteśmy Przedszkolakami - Obrazek 1

  Dnia 23 października 2019r. w naszej placówce odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wiersze. Dla większości dzieci był to pierwszy poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego oraz wręczenie pamiątkowych przypinek przez Panią Dyrektor Edytę Krzemińską. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia z pociech.

  R. Bednarzak 

 • 28.10.2019

  31 października 2019r.
  dzień wolny od zajęć lekcyjnych

 • 28.10.2019

  Miłe i twórcze popołudnie z KULTURĄ LUDOWĄ - Obrazek 12019 rok jest ROKIEM KULTURY LUDOWEJ. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać  tradycje, zwyczaje, stroje ludowe oraz kulturę wyrażoną pięknym  śpiewem i tańcem.   Dnia 23 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się koncert,  znanego i nagradzanego w licznych konkursach,  zespołu ludowego ,,Łobaczewianki’’. Koncert poprzedziły warsztaty kulinarne, poprowadzone przez laureatki wielu prestiżowych konkursów, Panie z KOŁA AKTYWNYCH KOBIET. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były panie Małgorzata Tańczuk- Danieluk, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami. Podczas przygotowywania potrawy tradycyjnej kresów wschodnich, o nazwie PIEREMIACZE, wszyscy świetnie się bawili, panowała miła atmosfera, a dzieci były bardzo skupione na wykonywanych czynnościach, które dawały im satysfakcję i zadowolenie. Rodzice z dumą przyglądali się działaniom dzieci oraz rozmawiali z Paniami z koła, na temat tradycyjnych potraw i sposobu ich wykonywania. Wszyscy uczestnicy zarówno mali, jak i dorośli byli zachwyceni profesjonalnym koncertem zespołu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne lubelskie stroje ludowe, w które ubrane były artystki. Rodzice i dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Paniami. Dziewczynki mogły przymierzyć niektóre elementy stroju i sfotografować się w nich. Na końcu imprezy miała miejsce degustacja potrawy, która wszystkim bardzo smakowała. Uczestnicy imprezy nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla Pań, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością, dzieląc się tym, co jest ich pasją.

 • 25.10.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 24.10.2019

  Od obecnego momentu w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość korzystania z mlegitymacji.

  Czym jest mLegitymacja?

  Drodzy rodzice/opiekunowie! - Obrazek 1Legitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej lub elektronicznej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym (na chwile obecną tylko dla telefonów z systemem Android). Z elektronicznej legitymacji można będzie korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku fizycznych dokumentów. Oznacza to, że mLegitymacją można będzie potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Będzie służyć również do otrzymania zniżki przy kupowaniu biletów do kina czy tych autobusowych.

  mLegitymacja, jest częścią aplikacji mObywatel i zawiera te same dane, które można znaleźć na tradycyjnej legitymacji:

  • imię i nazwisko ucznia;

  • numer legitymacji;

  • datę wydania;

  • termin ważności;

  • status użytkownika (uczeń);

  • datę urodzenia;

  • PESEL;

  • adres zamieszkania;

  • nazwę i adres szkoły.

  Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel (instrukcja, jak zainstalować aplikację na telefonie została zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce Informacje/Pliki do pobrania. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

  mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców/opiekunów. Można go pobrać w sekretariacie bądź ze strony szkoły zsp1terespol.edu.pl z zakładki Informacje/Pliki do pobrania. Następnie wniosek wraz ze zdjęciem należy złożyć w sekretariacie szkoły.

   

 • Jesienne dzieła sztuki w grupie Wiewióreczek
  23.10.2019

  Jesień to piękna i bardzo kolorowa pora roku o czym doskonale przekonała się grupa Wiewióreczek. Sześciolatki przez cały tydzień poznawały tajemnice jesieni, zastanawiając się dlaczego liście zmieniają kolory i jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen. A z niezwykłych darów jesieni, które dzieciaki zbierały wspólnie z rodzicami, Wiewióreczki wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki. Powstały jeżyki z masy solnej, jesienne drzewa i ludziki z kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek oraz obrazki z jesiennym listkiem w roli głównej.

                                                                                                                               KK

 • 21.10.2019 Najważniejsza dobra zabawa - Obrazek 1

  17 października w grupie 3-latków Krasnali odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły piękne kompozycje do ktorych wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak i przyrodnicze. Dzięki wspólnej kreatywności rodziców i dzieci powstały jesienne skrzaty, ludziki, ptaszki i inne śmieszne cudaki. Powyższe warsztaty miały na celu integrację dzieci w grupie, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastyczno - technicznych.

  K. Nowacka  

 • 21.10.2019 Zabawy inspirowane jesienią w grupie Krasnali - Obrazek 1

  Jesień to barzdzo kolorowa i bajeczna pora roku. Tak tez było u nas w grupie 3-latków. W piątek Krasnale przyszły do przedszkola w ulubionych kolorach jesieni a więc było czerwono, żólto, pomarańczowo... Odpowiedni jesienny wystrój sali, muzyka stworzyły dzieciom możliwość do wspólnej zabawy. Kolorowe balony, bibuła, warzywa sprawiły, że przedszkolaki mogły wyrazić siebie i swoją kreatywność w zabawach, tańcu i pracach na podstawie materiału przyrodniczego. Dzięki tym zabawom Krasnale utrwaliły swoje wiadomości dotyczące pory roku oraz kształtowały swoją inwencję twórczą i poczucie rytmu.

  K. Nowacka 

 • 20.10.2019

  KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II - Obrazek 1Dnia 15 października 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do XV POWIATOWYCH KODEŃSKICH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ MARYJNĄ POŚWIĘCONYCH PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwa utwory: jeden o tematyce związanej i poświęconej Matce Bożej, drugi autorstwa Świętego Jana Pawła II lub innego autora, ale poświęcony Jego pamięci.

  Komisja konkursowa zdecydowała, iż naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie będą reprezentować: Wiktor Pikuła VIIIb, Michał Jakimiak VIIIb i Igor Siczek Vb. Gratulujemy także wyróżnionym uczestniczkom: Natalii Danieluk VIIIb i Julii Bancarzewskiej VIIIb.

  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

  Anna Skolimowska, Dorota Poleszczuk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć