Aktualności
BASEN
25.06.2026 11:20W tym roku szkolnym 2025/2026 zapisanych na basen było 64 uczniów. Wyjeżdżaliśmy 33 razy. Nauka pływania odbywała się w 5 grupach. Dziewięciu uczniów świetnie opanowało umiejętność pływania i zdobyło karty pływackie. Gratulujemy.
Na zakończenie chętni mieli możliwość wyjazdu do Suntago. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy szczęśliwi, pełni wrażeń wrócili do domu. Za opiekę nad dziećmi dziękujemy czterem mamom.OrganizatorkiBezpieczne wakacje
22.06.2026 16:54Dnia 19 czerwca klasy III przygotowały krótki apel "Bezpieczne wakacje". Uczniowie przypomnieli jeszcze raz zasady, jakie powinniśmy stosować nie tylko podczas wakacji ale każdego dnia, by nic złego nas nie spotkało. Życzyli również koleżankom i kolegom udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.
Wycieczka klasy IIIc
22.06.2026 16:49Dnia 15 czerwca uczniowie klasy IIIc z inicjatywy rodziców wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej, na film „Drzewo magii”. Po przyjeździe pociągiem, do kina udaliśmy się spacerkiem. Padał przelotny deszcz, ale uczniowie byli przygotowani na trudne warunki pogodowe. Film wszystkim bardzo się podobał, opowiadał o rodzinie, która z dużego miasta przeniosła się na wieś, by hodować pomidory. Następnie przeszliśmy do pizzerii Roma, gdzie bardzo głodni zjedliśmy pyszną pizzę. By zdążyć na pociąg Intercity, przejechaliśmy taksówkami na dworzec PKP. Szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Należą się wielkie podziękowania mamom, które podjęły się zorganizowania i opieki na wycieczce.
Moje Miasto
19.06.2026 09:28Terespol jest miastem o bogatej historii. Jego początki sięgają XVII wieku. Wcześniej w tym miejscu leżała osada Błotkowo. W 1697 roku właściciel Terespola Józef Bogusław Słuszka uzyskał miastu prawa miejskie i nadał nazwę Terespol na cześć swojej żony Teresy. Do XIX wieku miasto leżało w pobliżu rzeki Bug, a jego właścicielami były wielkie rody magnackie. W XIX wieku miasto zostało zniszczone i przesunięte na nowe miejsce w związku z budową twierdzy w Brześciu. Po I wojnie św. słynęło z uprawy ogórków. Po II wojnie św. jego rozwój warunkowała granica państwowa.Historię ważnych dla miasta miejsc postanowili na nowo odkryć uczniowie klasy VIII b. Zebrali oni informacje, które posłużyły do nagrania filmu. Scenariusz, nagranie i montaż wykonał Maciek Królik.

Film

