Pierwsza pomoc

Instruktażowy pokaz, w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadził goszczący w naszej szkole wolontariusz z Lubelskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Michał Kotowski. Omówił 5 etapów postępowania  przed przybyciem wykwalifikowanych służb ratowniczych. Uczniowie kl. I-IV mogli na fantomie sami sprawdzić swoje umiejętności resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Sprawność naszych uczniów w tym zakresie okazała się bardzo duża. Prezentowane było postępowanie z zestawem do defibrylacji AED. Prowadzący podkreślał, że warto jak najczęściej przypominać zasady, jakie należy stosować podczas sytuacji zagrażających życiu oraz jak należy się zachować aby samemu nie narazić się na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że obowiązek udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej spoczywa na nas wszystkich. Tego typu warsztaty powodują, że podczas sytuacji trudnych wiemy jak się zachować i nie wpadać w panikę.

A. Klim

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi