XXVIII Dziecięcy Festiwal Piosenki

31  maja 2019 odbył się w naszej szkole XXVIII Dziecięcy Festiwal Piosenki.
W tym roku tematyką festiwalu była piosenka ludowa.
Na scenie prezentowali się kolejno uczniowie klas najmłodszych, 4-6 oraz 7 i 8. Wykonawcy ubrani w kolorowe stroje ludowe prezentowali utwory w wersjach tradycyjnych i twórczych folkowych interpretacjach. Usłyszeliśmy między innymi "Czerwone jabłuszko", "Szła dzieweczka do laseczka", "Wesele "W moim ogródeczku", ,,Cyt,cyt” czy "Lipkę".
W roli konferansjera wystąpił uczeń klasy VIII - Jan Miklaszewski, który profesjonalnie wprowadzał publiczność w tematykę każdego utworu.
Dzięki hojności sponsorów laureaci festiwalu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale również ciekawe upominki.
Dyrekcja Szkoły oraz organizatorzy festiwalu dziękują serdecznie Panu T. Oleszczukowi za bezinteresowną pomoc w organizacji nagłośnienia imprezy. Sponsorom: Burmistrz Miasta w Terespolu, Rada Rodziców, Sklepik szkolny Pani Rogalska, KROPKA Sławomir Kropiwiec, PIGI Rabczuk, PPHU UZIMEX U.Załęska, Teresa Sałamacha GRAFIT, Kancelaria LIBRA Waldemar Czarnecki, GALERIA ZACISZE Ewa i Tomasz Androsiuk, Radni Miasta Terespol- Jarosław Tarasiuk, Ewa Zając, Dorota Szprychel, Urszula Artecka, , Krzysztof Wróbel, Barbara Saj, Radny Powiatu Wojciech Mitura, Radny Powiatu Radosław Sebastianiuk, Wiesław Krzemiński, Andrzej Makarewicz, Jolanta i Bartłomiej Terpiłowscy, Lech Denis KOSMETHUTR, Firma MAWI Bakoma.
Dziękujemy również członkom jury: Katarzynie Polaczuk, Magdalenie Martyniuk, Katarzynie Oleszczuk, Kazimierzowi Michalakowi, Łukaszowi Pogorzelskiemu,  za czas poświęcony na wysłuchanie i ocenianie naszych młodych artystów.

Wyniki obrad jury:

KLASY 1-3

1.MACIEJ BADALSKI – „WYSOKIE PŁOTY” -2b – I miejsce
2.DOMINIKA I KAROLINA PRZYGOCKA – „W MOIM OGRÓDECZKU” - 2b – II miejsce
3.NATALIA ZBROŻEK- „WYJDĘ JA ZA DZIADA” -2b – III miejsce
4.JULIA RAFAŁKO I ZOSIA POLESZCZUK – „SZŁA DZIEWECZKA”- 2b – Nagroda Samorządu Uczniowskiego I-III

KLASY 4-6

1.MAJA PROKOPIUK – „GDZIE TA KEJA” – 6b – Nagroda Burmistrza