• 18 Dywizja Zmechanizowana, 1 Warszawska Brygada Pancerna szkoliła naszych uczniów i przedszkolaków

• 24.06.2021 20:01
      • Klasa OPW w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu objęta jest patronatem 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. generała Tadeusza Kościuszki oraz 18. Siedleckiego Batalionu Dowodzenia.  Dzięki lokalnej współpracy obu szkół, ekipa wojskowych odwiedziła i naszą szkołę. Nasi uczniowie mogli:  zobaczyć specjalistyczny wojskowy sprzęt, m.in. maski przeciwgazowe, saperki, nosze, radiotelefony, lornetki, repliki różnorodnej broni, przybory  do walki wręcz. Odbyły się też zajęcia praktyczne – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz możliwość zwiedzenia wozu bojowego i karetki wojskowej.