Wyniki Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”

W dniu 10 listopada 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”, organizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS. Jury w składzie: Prorektor UMCS ds. Kształcenia prof. Alina Orłowska, mgr Piotr Nakonieczny (Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny) oraz Dyrektor CJKR dr Swietłana Szaszkowa przyznali następujące nagrody:
Kategoria: GIMNAZJUM
I. DOROTA MICHALAK (III klasa), Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu; tytuł pracy: „Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego – Suzdal”
II. PATRYCJA DERLUKIEWICZ (III klasa), Zespół Szkół w Łomazach; tytuł pracy: „Cerkiew Chrystusa Zbawiciela w Moskwie”
III. EMILIA KŁOCZKO (II klasa), Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej; tytuł pracy: „Cerkiew w Suzdalu”
Nagrodzone osoby zostaną zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział.

E.K.