• Ramowy rozkład dnia

• Rozkład dnia

6.30-8.00

Pobyt w grupach łączonych. Schodzenie się dzieci, zabawy niekierowane wyzwalające aktywność twórczą dzieci, czynności porządkowe.

8.00-8.30

Zabawy indywidualne   wyrównawcze, zabawy integracyjne, zabawy ruchowe, przygotowanie do śniadania (zabiegi higieniczne, czynności porządkowe).

8.30-9.00

Śniadanie

9.00-9.20

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową i przyjęty program wychowania przedszkolnego, rozwijanie aktywności dziecka w różnych sferach- zabawy kierowane.

9.20-10.15

Zabawy ruchowe, zabawy niekierowane pozwalające na bogacenie wiedzy i umiejętności dzieci poprzez praktyczne i samodzielne działanie.

10.15-11.15

Spacery, wycieczki, pobyt na placu przedszkolnym:

- zabawy niekierowane

- zabawy kierowane (gry sportowe, ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała)

- obserwacje.

11.15-11.30

Czynności samoobsługowe, higieniczne, przygotowanie do obiadu

11.30-12.00

Obiad

12.00-12.30

Mycie zębów, czynności samoobsługowe, przygotowanie do leżakowania

12.30-14.00

Bajkoterapia, muzykoterapia, odpoczynek poobiedni, relaks.

14.00-14.30

Czynności samoobsługowe i higieniczne, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

14.30-15.00

Zabawy poza podstawą programową kierowane- zabawy ruchowe, taneczne, inscenizacyjne, plastyczno-techniczne, badawcze, komputerowe, zajęcia logopedyczne. Praca indywidualna.

15.00-17.00

Pobyt w grupach łączonych:

- zabawy niekierowane,

- zabawy ruchowe,