• Niezwykłe obchody Dnia Dziecka u Pszczółek

• 04.06.2023 16:37

• Wyjątkowy prezent przygotowali rodzice maluchów z grupy Pszczółek – wystąpili przed swoimi pociechami we własnej adaptacji bajki o Kopciuszku. Do zabawy w teatr zachęciła rodziców wychowawczyni Kamila Korneluk, autorka scenariusza i reżyserka przedstawienia. W spektakl zaangażowała się niemal cała grupa rodziców, którzy nie tylko znakomicie odegrali swoje role, ale także uczestniczyli w przygotowaniu scenografii oraz kostiumów. Bajka o Kopciuszku w wykonaniu tych wyjątkowych aktorów stanowiła połączenie różnych stylów oraz konwencji. Dialogi oraz muzyka nawiązywała zarówno do odległych, jak i współczesnych czasów. Słychać było melodie znane z filmów kostiumowych, ale także współczesne hity. Oprawę muzyczną dodatkowo wzbogacał akompaniujący na gitarze jeden z tatusiów oraz wykonująca piosenkę finałową „Nie bój się chcieć” siostra przedszkolaka. Wszyscy bawili się na scenie znakomicie, a dzieci z radością oglądały swoje mamy i tatusiów w rolach księżniczek, wróżek, doboszki, macochy oraz sióstr, królewskiej pary czy wreszcie Księcia i Kopciuszka.
        Oglądająca przedstawienie vice dyrektor Edyta Krzemińska pogratulowała pomysłu wychowawczyni i wyraziła uznanie dla rodziców, którzy tak licznie wzięli udział w tym spektaklu.
        Po premierze maluchy oraz ich rodziny wzięły udział w słodkim poczęstunku, który zakończył się wręczeniem Pszczółkom prezentów od ich rodziców.
        Ten wyjątkowy Dzień Dziecka zdecydowanie na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, a aktorzy jeszcze wielokrotnie będą mieli możliwość obejrzenia siebie na scenie dzięki sfilmowaniu „Kopciuszka” przez Wojtka Prokopiuka z Terespolskiego Studia Filmowego.

KK