Zajęcia basenowe
08.06.2018 13:30W piątek, 25 maja zakończyliśmy zajęcia basenowe, na które jeździliśmy do Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nich uczniowie różnych klas naszej szkoły, nawet pierwszoklasiści. Najliczniejszą i najsystematyczniejszą była grupa uczniów klas IV. Pięciu uczniów zdało egzamin na kartę pływacką. Gratulacje! Cieszymy się, że „rok basenowy” już za nami. Podziękowania kieruję do rodziców za pomoc w opiece nad pływakami.
BM
„Szlakiem Pierwszych Piastów”
04.06.2018 09:22Od 9 do 11 maja niemal trzydziestoosobowa grupa szóstoklasistów oraz trójka siódmoklasistów wyruszyła śladami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aby poznać historię naszego pięknego kraju.
Swoją podróż w przeszłość uczniowie rozpoczęli w Ostrowie Lednickim, grodzie leżącym między Gnieznem a Poznaniem na największej z wysp jeziora Lednickiego. Następnie szóstoklasiści udali się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie mogli pospacerować po skansenie wsi Wielkopolskiej. Pierwszy dzień młodzież zakończyła w Pobiedziskach, gdzie z zachwytem oglądała miniatury budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim. Potem tylko zakwaterowanie oraz pyszna kolacja w Gnieźnie i zasłużony odpoczynek. Od rana w czwartek uczniowie zwiedzali Gniezno, wysłuchując m.in. historii św. Wojciecha oglądając bezcenny zabytek, jakim są Drzwi Gnieźnieńskie. Po pysznym obiedzie w Gościńcu Sobańskich podróżnicy obejrzeli Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, którą to udali się następnie do Biskupina. Spacer po zrekonstruowanej wiosce wczesnośredniowiecznej sprawił wszystkim ogromną przyjemność, pozwalając cofnąć się w czasie do początków państwa polskiego. Wieczór szóstoklasiści spędzili na gnieźnieńskim starym rynku, gdzie udali się na zasłużone lody. Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Poznania. Młodzież zobaczyła Ostrów Tumski, a w południe wysłuchała hejnału i zobaczyła słynne poznańskie koziołki. Pobyt w Wielkopolsce uczniowie zakończyli pobytem w Termach Maltańskich.
W podróż szlakiem pierwszych Piastów szóstoklasistów zabrała p. Kamila Korneluk, której w opiece nad wesołą gromadką znakomicie pomagali p. Jolanta Konarska, p. Grzegorz Machnowski oraz p. Marek Ferens.
KK
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
29.05.2018 08:28
https://www.youtube.com/watch?v=eMf-yraBxJc
W dniach 15-18 maja odbyła się wycieczka klas II i III gimnazjum do Szklarskiej Poręby. We wtorek uczniowie wraz z opiekunami- kierownikiem wycieczki p.Anną Kudelską, p.Gabrielą Skraburską, p.Małgorzatą Kamińską, p.Edytą Krzemińską i p.Bogumiłą Tymoszuk wyruszyli z pod szkoły do Wrocławia. Po głównej atrakcji dnia w postaci basenu ruszyli w dalszą podróż do miejsca docelowego wycieczki- Szklarskiej Poręby. Następnego dnia wycieczkowicze zwiedzali Pragę oraz poznawali jej historię, mieli okazję zobaczyć Stare Miasto, Hradzczany oraz słynny Most Karola. Trzeci dzień uczniowie spędzili chodząc po Sudetach. Wraz z przewodnikiem zobaczyli piękne widoki Wielkiego Kotła Małego Stawu oraz dwa wodospady: Kamieńczyk i Szklarki. Ostatni dzień wycieczki upłynął na zwiedzaniu Wrocławia i oglądaniu znanych krasnoludków. Do Terespola wrócili ok. 23.30 przywożąc ze sobą pamiątki, a co ważniejsze niezapomniane wspomnienia.DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
25.05.2018 12:25DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, który odbył się 22 maja tego roku, był okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności aktorsko-wokalnych oraz językowych.
Na początku imprezy mieliśmy możliwość oglądać uczniów klasy IIB, przygotowanych przez p.Elżbietę Kuczko, w zabawnej scence „Rzepka”. Uczniowie przygotowali program artystyczny po rosyjsku w ramach projektu edukacyjnego. Następnie uczniowie klasy IIIA, przygotowani przez p. Jolantę Konarską, zaprezentowali sławne postaci z historii Wielkiej Brytanii tj. William Shakespeare, Król Artur, Winston Churchill i inne. Uczniowie tak dobrali swoje stroje, że publiczność nie miała problemów z odgadnięciem o jaką postać chodzi. Potem ponownie mieliśmy sposobność oglądać uczniów klasy IIB, tym razem zaprezentowali nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, która była zapewne znana publiczności i nawet ci, którzy nie rozumieli wszystkich słów, wiedzieli o czym mówią młodzi aktorzy.
O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum: Aleksandra Andrzejuk, Magdalena Denis, Zofia Tarasiuk, Patrycja Masiuk oraz Natalia Szołoniuk wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz.
Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości, być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.
Jolanta Konarska