Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Historycznym

16 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli, po raz drugi, udział w III edycji Konkursu Historycznego organizowanego przez II LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finałowego w II LO. Do finału zakwalifikowali się: Marek Prokopiuk, Marta Michalak i Kacper Wieczorek. Konkurs na etapie finałowym odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej, podczas której uczniowie odpowiadali na pytania quizowe w formule teleturnieju „1 z 10”.
Wszyscy nasi uczniowie w finale uzyskali tytuły laureatów. W rozgrywkach drużynowych, w których udział wzięli Marek Prokopiuk i Marta Michalak,  zajęli III miejsce. Marek, Marta i Kacper godnie reprezentowali szkołę, prezentując dużą wiedzę historyczną.

Iwona Gryszko

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi