Aktualności
SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII
05.11.2019 20:5924 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z lekarzem weterynarii p. Andrzejem Jelinkiem.
Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi, o ich karmieniu i niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Przybliżył też dzieciom specyfikę pracy w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym zawodzie.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zadawały mnóstwo pytań dotyczących ich pupili.
Lekarz weterynarii przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach np. z bezdomnymi zwierzętami.
Przy okazji spotkania podsumowano i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego "Kochane zwierzaki". Zebrani mogli obejrzeć wystawę prac laureatów a zwycięzcy odebrać nagrody.
Uczniom spodobała się nietypowa lekcja. Teraz z pewnością już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Może przez to spotkanie ktoś odkryje w sobie jakieś nowe pasje?
Serdecznie dziękujemy Panu weterynarzowi za poświęcony czas
i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości.Uczniowie porządkują groby Polaków w Brześciu
06.11.2019 19:42Dnia 30.10.2019 roku odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu wyjazd do Brześcia w celu sprzątania grobów Polaków. Akcję pod nazwą „Polacy pamiętają o Polakach. Polski grób – polski znicz” swoim patronatem objął MOK w Terespolu, a zorganizowały go nauczycielki ZSP – pani Dorota Szprychel i pani Katarzyna Polaczuk. W wyjeździe uczestniczyli również uczniowie ALO. Łącznie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły i 10 z ALO.
Groby sprzątali także dyrektorzy obu szkół – pan Zenon Iwanowski i Bogusław Korzeniewski, radni powiatowi – pan Radosław Sebastianiuk i Wojciech Mitura, dyrektor MOK – Anna Pietrusik, kierownik wyjazdu – pani Dorota Szprychel, nauczycielka języka rosyjskiego, pani Elżbieta Kuczko oraz dwu studentów z Siedlec.
Cmentarz, na którym działali wolontariusze, został w dużej mierze wygrabiony z liści, których uzbierał się cały ciężarowy samochód, oraz świątecznie rozbłysnął zniczami zebranymi w szkołach i MOK w Terespolu. Światełka pamięci o zmarłych Polakach zapłonęły na każdej mogile.
Wyjeżdżającym dopisały pogoda i dobre nastroje, chociaż wszyscy dość mocno się utrudzili pracą. Po zjedzeniu posiłku ufundowanego przez radnych powiatowych wszyscy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów.
Należy zaznaczyć, że bezkosztowy przejazd do Brześcia nie byłby możliwy bez wsparcia pana Huberta Raszplewicza, któremu serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy żywią nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w tradycję ZSP, ALO i MOK.
Koło Fortuny od kuchni
06.11.2019 19:41Dnia 29.10.2019 roku kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Doroty Szprychel wzięło udział w kręceniu pięciu odcinków „Koła Fortuny”.
Organizatorem wyjazdu było Liceum Akademickie w Terespolu.
Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca nad przygotowaniem telewizyjnego teleturnieju, kto przy tym jest zaangażowany i jak ciężkie zadanie stoi… przed publicznością.Miłe i twórcze popołudnie z KULTURĄ LUDOWĄ
28.10.2019 14:262019 rok jest ROKIEM KULTURY LUDOWEJ. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać tradycje, zwyczaje, stroje ludowe oraz kulturę wyrażoną pięknym śpiewem i tańcem. Dnia 23 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się koncert, znanego i nagradzanego w licznych konkursach, zespołu ludowego ,,Łobaczewianki’’. Koncert poprzedziły warsztaty kulinarne, poprowadzone przez laureatki wielu prestiżowych konkursów, Panie z KOŁA AKTYWNYCH KOBIET. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były panie Małgorzata Tańczuk- Danieluk, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami. Podczas przygotowywania potrawy tradycyjnej kresów wschodnich, o nazwie PIEREMIACZE, wszyscy świetnie się bawili, panowała miła atmosfera, a dzieci były bardzo skupione na wykonywanych czynnościach, które dawały im satysfakcję i zadowolenie. Rodzice z dumą przyglądali się działaniom dzieci oraz rozmawiali z Paniami z koła, na temat tradycyjnych potraw i sposobu ich wykonywania. Wszyscy uczestnicy zarówno mali, jak i dorośli byli zachwyceni profesjonalnym koncertem zespołu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne lubelskie stroje ludowe, w które ubrane były artystki. Rodzice i dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Paniami. Dziewczynki mogły przymierzyć niektóre elementy stroju i sfotografować się w nich. Na końcu imprezy miała miejsce degustacja potrawy, która wszystkim bardzo smakowała. Uczestnicy imprezy nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla Pań, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością, dzieląc się tym, co jest ich pasją.