• Akademia pana Kleksa - klasowe kino

• W ramach omawiania  fragmentów  lektury „Akademia  pana  Kleksa”, uczniowie klasy III a przenieśli  się  w  świat  niezwykłej  i  baśniowej scenerii .

• Jeżyki przedszkolakami

• Dnia 25 października 2023r. w grupie Jeżyki odbyło się uroczyste Pasoawanie na Przedszkolaka. Gościnnie byli z nami chłopcy z Grupy Jagódek, którzy od września zaczęli uczęszczać do naszego przedszkola. Dzieci pierwszy raz wystąpiły przed tak dużą publicznością. Wykonały piosenkę oraz wyrecytowały wierszyk po czym Pan Dyrektor oraz Pani Dyrektor dokonali uroczystego pasowania. Na dzieci czekały piękne przypinki oraz dyplomy z logiem skrzata a także słodki poczęstunek. Jeżyki podczas uroczystości zaprezętowały swoje pierwsze umiejętności zabawy z SIgumą. Rodzice mieli możliwość zobaczenia jak ich pociechy spędzają dzień w przedszkolu.

Serdecznie dziękuje Panu Grzegorzowi Maciukowi za piękną sesję zdjęciową.

• TRZEBA MIEĆ WIELKIE SERCE, BY KSZTAŁCIĆ MAŁYCH LUDZI…

• Kochani Nauczyciele,
            w dniu Waszego święta chcielibyśmy Wam podziękować za wszystko, co dla nas robicie, a także zapewnić, że doceniamy Wasz trud i poświęcenie. Dziękujemy za wsparcie, pomoc, uśmiech i pozytywne nastawienie.

Społeczność Szkolna

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - klocki Korbo - październik

• Po  raz  kolejny  klasy  III poznawały  świat  i  nabywały  umiejętności  i  zainteresowania  budując konstrukcje  z  klocków Korbo. Poprzez  naukę  i  zabawę  w  sposób  aktywny  szukały  możliwości  samodzielnego myślenia oraz pracy  w  zespole.

• Mądrość łacińska na miesiąc październik

• Rozpoczynamy cykl działań, których celem będzie przybliżenie dziedzictwa cywilizacyjnego Europy. Raz w miesiącu na stronie naszej szkoły pojawią się starożytne mądrości, które zachowały się w wielu aforyzmach i przysłowiach. Wybrane sentencje będą prezentowane w formie różnorodnych grafik, które zaprojektują uczniowie naszej szkoły, wykorzystując poznane na lekcjach informatyki narzędzia. Uczniowie, którzy zapamiętają najwięcej łacińskich sentencji, mogą w czerwcu liczyć na atrakcyjną niespodziankę. Warto więc śledzić z uwagą naszą stronę i stopniowo, sumiennie przyswajać łacińskie mądrości.

W bieżącym miesiącu wyjątkowo zamieszczamy dwie sentencje (wrzesień i październik). Piękne grafiki przygotowały dla nas uczennice: Lidia Lipowiecka, Natalia Mycko, Oliwia Zielińska i Julia Łukasiuk. Serdecznie dziękujemy!

D. Wójcik

• Poruszające Bajki o Emocjach - w grupie Sówek i Biedronek.

•  Przedszkolaki z grupy Sówek i Biedronek wzieły udział w warsztacie Poruszające Bajki Terapeutyczne.  Podczas zajęć używając wyobraźni przenieśliśmy się wraz z dziećmi do wioski Kokoriko. Wytłumaczono dzieciom dlaczego czasem ludzie płączą, zgrzytają zębami, chowają się i śmieją.
          • Jagódki zwiedzają Minizoopark

• 10 października maluchy z grup Jagódek oraz Pszczółek wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Panie wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz zabrały czterolatków do Minizooparku w Walimiu.
            Przedszkolaki były wręcz zachwycone spotkaniem ze zwierzątkami zarówno egotycznymi, jak i tymi domowymi. Wiele radości sprawiało im karmienie wielbłąda, alpak, czy króliczków oraz głaskanie tych zwierzątek.
            Z uwagą słuchały informacji o zwierzętach, które przekazywali oprowadzający po zoo i obserwowały zachowanie m.in. surykatek czy pięknych papug. Maluchy miały niepowtarzalną okazję dotknąć wiewiórki i nakarmić małpkę.
            Szaleństwu nie było końca na placu zabaw oraz dmuchańcu. Na zakończenie pobytu w zoo dzieci z wielkim apetytem zajadały się kiełbaskami z ogniska, a potem z uśmiechem na ustach wsiadły do autobusu i wróciły do przedszkola.
            To była wyjątkowo udana i wesoła wycieczka, która wprawiła maluchy w doskonałe nastroje.

K. Korneluk
            J. Patrejko

• Pszczółki w Minizooparku

• 10 października maluchy z grup Pszczółek oraz Jagódek wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Panie wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz zabrały czterolatków do Minizooparku w Walimiu.

KK

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2023

•  26 września obchodzony jest  Europejski  Dzień Języków Obcych, który łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

• Dzień Chłopaka u Pszczółek

• Czterolatki z grupy Pszczółek święto wszystkich chłopaków - a jest ich w grupie aż 15. - obchodziły przez dwa dni. W piątek maluchy wzięły udział w przyjęciu, na którym zagościły pyszne babeczki przygotowane przez mamę Marcelinki, natomiast w poniedziałek dzieci otrzymały świetne prezenty. Obchody Dnia Chłopaka pełne były wspólnych zabaw oraz tańców, które prowadziły z Pszczółkami wychowawczynie Marzena Butrym oraz Kamila Korneluk.

KK

• 3 latki w Planetarium

•

Dziś w naszym przedszkolu Krasnale i Jeżyki odbyły podróż w Kosmos. Podróż ta była możliwa dzięki mobilnemu planetarium. Maluszki za sprawą zaczarowanej kopuły przeniosły się w Kosmos gdzie poznały Układ Słoneczny, słuchały kosmicznych opowieści oraz oglądały barwne obrazy. Kosmiczny pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.

• Krasnalowy Dzień Chłopaka

• 29 września w grupie Krasnali obchodziliśmy szczególne święto ,,Dzień Chłopaka” Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali obdarowani słodką niespodzianką oraz własnoręcznie przygotowanymi przez dziewczynki laurkami. Ponadto koleżanki odśpiewały chłopakom uroczyste 100 lat.

• Dzień Głośnego Czytania u Krasnali

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w grupie Krasnali zorganizowana została akcja głośnego czytania. Wzięli w niej udział rodzice, którzy przeczytali obecnym w tym dniu przedszkolakom swoje ulubione bajki oraz wiersze.