• Mini warsztaty kulinarne, czyli jak maluchy robiły masło

16.01.2024 17:59

16 stycznia przedszkolaki z grup Pszczółek oraz Krasnali uczestniczyły w wyjątkowo smacznych warsztatach. Mama Marcelinki, Pani Asia Chiluk pokazała maluchom, jak powstaje masło. Dzieci miały niezwykłą okazję zobaczyć, jak w zaledwie kilkanaście minut ze śmietany powstaje pyszne masło, które z apetytem zjadały na kanapeczkach, na których znalazły się także smaczne dżemy oraz miód.
      W trakcie pogadanki poprzedzającej warsztaty dzieci poznały drogę, jakie mleko pokonuje, aby zamienić się w pyszne i zdrowe produkty mleczne, które znajdują na półkach sklepowych. Dzieciom podobał się także filmik edukacyjny pokazujący, jak w dawnych czasach wytwarzano masło.
      Pszczółki i Krasnale mogły także spróbować produktów mlecznych – mleka, serów, a szczególnie posmakowała im truskawkowa maślanka.
      Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom, które z uwagą słuchały jak powstaje masło oraz produkty mleczne, a następnie z apetytem się nimi zajadały.

K.Korneluk

• Świąteczne spotkanie u Pszczółek

22.12.2023 07:18

Niezwykła atmosfera pełna świątecznej magii i radości towarzyszyła czterolatkom z grupy Pszczółek oraz ich rodzinom podczas spotkania, które odbyło się 20 grudnia. To wyjątkowe popołudnie rozpoczęło się od występu maluchów w tradycyjnych Jasełkach.

Licznie zgromadzone rodziny z podziwem obserwowały swoje pociechy, które znakomicie wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, Pastuszków, Trzech Króli oraz Aniołków. Dzieci pięknie śpiewały kolędy i pastorałki, a dziewczynki wzruszyły publiczność tańcem aniołków.

Wiele radości dzieciom oraz ich najbliższym sprawiły także warsztaty, podczas których przygotowywane były bombki choinkowe. Pszczółki ozdabiały bombki przygotowane przez Pawła Jarockiego z firmy Drewniany Gentlemen oraz tworzyły własne ozdoby z materiałów z recyklingu.

Na wszystkich obecnych na tym świątecznym przyjęciu czekał także poczęstunek, który umilał wspólnie spędzony czas.

W małej sali Pszczółek było gwarno i bardzo wesoło – maluchom towarzyszyli nie tylko rodzice oraz rodzeństwo, ale także dziadkowie, którzy przyszli zobaczyć Jasełka swoich wnucząt.

To wyjątkowe świąteczne popołudnie wprawiło wszystkich w doskonały nastrój.

Jasełka oraz warsztaty plastyczne przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Marzena Butrym we współpracy z rodzicami maluchów.

K. Korneluk

• Słodkie warsztaty u Pszczółek

14.12.2023 19:10

Słodko i bardzo wesoło upłynął Pszczółkom czwartkowy poranek za sprawą wyjątkowych warsztatów przygotowanych przez mamę Marcelinki, Panią Joannę Chiluk.
      Oczywiście najwięcej radości sprawiło dzieciom dekorowanie pierniczków pysznym lukrem, przygotowanym z naturalnych składników przez Panią Asię.
      Pszczółki świetnie bawiły się przyozdabiając pierniczki, a potem zjadając je z apetytem. Słodkie warsztaty wprowadziły maluchy w typowo świąteczną atmosferę.

Kamila Korneluk

• Mikołajki u Pszczółek

10.12.2023 14:01

W dniu 06.12.2023 dzieci z  grupy "Pszczółek" świętowały Mikołajki. Przedszkolaków odwiedził długo oczekiwany św. Mikołaj wraz z swoimi pomocnikami, którzy przynieśli dzieciom upominki i słodki poczęstunek. Przedszkolaki zaśpiewały specjalną piosenkę dla św. Mikołaja i w podziękowaniu za prezenty wręczyły przygotowaną przez siebie  laurkę. Dzieci były zachwycone otrzymanymi prezentami, a na ich twarzach  gościł uśmiech i radość.

M. Butrym
    • Czytanie na dywanie

01.12.2023 21:09

Czytanie to niewątpliwie najwspanialsza forma rozwoju, jaką możemy zapewnić dzieciom. Pobudza ich wyobraźnię i sprawia, że rozwija się ich kreatywność, wzbogaca słownictwo. Czytanie pomaga  dzieciom się uczyć i rozumieć otaczający świat.
      "Czytanie na dywanie" to akcja, w jakiej uczestniczą rodzice czterolatków z grupy Pszczółek, którzy z okazji Tygodnia Bajek, każego dnia czytali maluchom popularne baśnie.
      Okazało się jednak, że przedszkolakom tak bardzo spodobało się to wspólne czytanie, że rodzice zgodzili się przedłużyć akcję na cały rok. W wybranym przez siebie dniu jeden z rodziców rozpoczyna przedszkolny dzień od czytania bajki, które z uwagą i skupieniem wysłuchują Pszczółki.
      We współnym czytaniu uczestniczyła już mama Marcelinki, Ignasia, Zbyszka oraz Gabrysia, a także tatusiowie Kajtka, Poli oraz Maksia, który zaskoczył maluszki bajką przeczytaną po niemiecku. Do akcji włączyła się także starsza siostra Marcelinki, kóra pięknie przeczytała jedną ze znanych bajek.
      Pszczółki czekają na kolejne bajeczki "czytane na dywanie".

K. Korneluk