• Dzień Przedszkolaka u Pszczółek

20.09.2023 20:10

"Kazdy przedszkolak dobrze wie,
      ze kiedy 20 wrzesień zbliża sie,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
      20 września  jak co roku  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostaly zaproszone do wspolnej zabawy, udzialu w konkursach i tańców  przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech  świadczył o wspaniałej zabawie.

M. Butrym
    • Dzień Kropki u Pszczółek

16.09.2023 18:36

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.🔴🔵 Głównym celem tego nietypowego dnia było: wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Dzieci podczas zajęć poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, której to zwykła kropka zmieniła całe życie. Poza tym dzieci wykonywały różne działania m.in. powstały kolorowe kropkowe obrazki, były gry i zabawy ruchowe związane z kropką, a także poszukiwanie drugiej części kropki.🔴
      Był to kolorowy dzień pełen zabawy i uśmiechu.🤗😁

M. Butrym

• Pszczółki zwiedzają Prochownię

13.09.2023 21:54

We wtorek 12 września, tuż po śniadaniu, grupa Pszczółki razem z wychowawczynią Kamilą Korneluk, panią Grażynką Loda oraz rodzicami wybrała się na spacer do Prochowni. Maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć muzeum, gdzie podczas oglądania kolejnych sal z niezwykłą radością i entuzjazmem przyglądały się wszystkim zgromadzonym tam eksponatom. Pszczółki były pod ogromnym wrażeniem zarówno dawnych przedmiotów codziennego użytku, jak również militariów.
      Panowie opiekujący się Prochownią bardzo dobrze poradzili sobie z grupką maluszków - oprowadzili po tym wyjątkowym miejscu i przygotowali ognisko. Maluchy znakomicie bawiły się na zielonym terenie muzeum grając w piłkę czy łapiąc bańki mydlane.
      To był bardzo ekscytujący i pełen radości dzień, a maluchy nie tylko mogły się świetnie bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim poznać historię swojego miasta.
                                                                                                     KK

• Witaminkowy projekt u Pszczółek

13.09.2023 21:52

Czterolatki z grupy Pszczółek wspólnie z wychowawczynią Kamilą Korneluk rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego, promującego zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki” patronowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola.
      Co miesiąc maluchy będą poświęcały jeden dzień na poznawanie warzyw – w tym miesiącu jednym z bohaterów jest pomidor.
      Pszczółki rozmawiały o etapach wzrostu tego warzywa i sposobów jego przetwarzania. Z apetytem i ciekawością próbowały przetworów pomidorowych oraz przygotowywały pomidorową sałatkę.
      Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną oraz wkleiły naklejkę w witaminkowej książeczce.

KK