• Pszczółki świętują Dzień Jabłka

28.09.2023 20:56

Maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się świętując Dzień Jabłka. Dzieci rozmawiały o tym pysznym, a jednocześnie zdrowym owocu – poznawały jego budową, gatunki, smak i przetwory, które z niego powstają.
      Podzielone na grupki przedszkolaki rywalizowały wykonując zadania, których bohaterem oczywiście było jabłko. Maluchy nauczy się także śpiewać oraz tańczyć piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
      Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowywanie soku, który z ochotą wypiły podczas małego słodkiego przyjęcia. Mama Marcelinki przygotowała pyszną szarlotkę, którą Pszczółki  zajadały z niezwykłym apetytem.
      To był bardzo zdrowy, a jednocześnie wesoły i smaczny czwartek w grupie Pszczółek.

K. Korneluk

• Dzień Przedszkolaka u Pszczółek

20.09.2023 20:10

"Kazdy przedszkolak dobrze wie,
      ze kiedy 20 wrzesień zbliża sie,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
      20 września  jak co roku  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostaly zaproszone do wspolnej zabawy, udzialu w konkursach i tańców  przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech  świadczył o wspaniałej zabawie.

M. Butrym
    • Dzień Kropki u Pszczółek

16.09.2023 18:36

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.🔴🔵 Głównym celem tego nietypowego dnia było: wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Dzieci podczas zajęć poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, której to zwykła kropka zmieniła całe życie. Poza tym dzieci wykonywały różne działania m.in. powstały kolorowe kropkowe obrazki, były gry i zabawy ruchowe związane z kropką, a także poszukiwanie drugiej części kropki.🔴
      Był to kolorowy dzień pełen zabawy i uśmiechu.🤗😁

M. Butrym

• Pszczółki zwiedzają Prochownię

13.09.2023 21:54

We wtorek 12 września, tuż po śniadaniu, grupa Pszczółki razem z wychowawczynią Kamilą Korneluk, panią Grażynką Loda oraz rodzicami wybrała się na spacer do Prochowni. Maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć muzeum, gdzie podczas oglądania kolejnych sal z niezwykłą radością i entuzjazmem przyglądały się wszystkim zgromadzonym tam eksponatom. Pszczółki były pod ogromnym wrażeniem zarówno dawnych przedmiotów codziennego użytku, jak również militariów.
      Panowie opiekujący się Prochownią bardzo dobrze poradzili sobie z grupką maluszków - oprowadzili po tym wyjątkowym miejscu i przygotowali ognisko. Maluchy znakomicie bawiły się na zielonym terenie muzeum grając w piłkę czy łapiąc bańki mydlane.
      To był bardzo ekscytujący i pełen radości dzień, a maluchy nie tylko mogły się świetnie bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim poznać historię swojego miasta.
                                                                                                     KK

• Witaminkowy projekt u Pszczółek

13.09.2023 21:52

Czterolatki z grupy Pszczółek wspólnie z wychowawczynią Kamilą Korneluk rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego, promującego zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki” patronowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola.
      Co miesiąc maluchy będą poświęcały jeden dzień na poznawanie warzyw – w tym miesiącu jednym z bohaterów jest pomidor.
      Pszczółki rozmawiały o etapach wzrostu tego warzywa i sposobów jego przetwarzania. Z apetytem i ciekawością próbowały przetworów pomidorowych oraz przygotowywały pomidorową sałatkę.
      Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną oraz wkleiły naklejkę w witaminkowej książeczce.

KK